Kripto Para

SHIB durdurulamıyor: Cardano ve Dogecoin'i solladı!

  Shiba Inu son dönemde kripto para ekosisteminin yükselen yıldızına dönüştü. Shabirum projesi ile birlikte dikkatleri üzerine çeken Shiba Inu, son Google Trends verilerine göre en yakın rakibi Dogecoin’in yanında Ethereum katilini de geride bıraktı!

  2021 yılındaki fiyat artışı ile kısa sürede en popüler ikinci mem parası olmayı başaran Shiba Inu, yeni yılda da yatırımcıların gözdesi oldu. Geçtiğimiz yıl yaşadığı fiyat düşüşüne karşın popülerliğini korumayı başaran SHIB Token, Google Trends verilerine göre rakibi Dogecoin (DOGE) ve Ethereum (ETH) katili Cardano’nun (ADA) önüne geçmeyi başardı.

  SHIB, Trendlerin Zirvesine Oturdu!

  Zincir üstü veri anlamında önemli olan Google Trends, yatırımcıların bir kripto para birimine olan ilgisini ölçmek için önemli bir metrik olarak karşımıza çıkıyor. SHIB için yapılan bir Google Trends araştırması, Shiba Inu’nun Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) DOGE ile birlikte ADA’nın önüne geçtiğini ortaya koydu!

  Üstelik bu verilerdeki artış diğer aramalarda yaşanan azalmadan kaynaklanmadı. Aynı tarihlerde Dogecoin aramaları da önemli ölçüde artsa da Shiba Inu, yatırımcıların dikkatini çekmeyi başaran ilk üç varlık arasına girmeyi başardı.

  Kripto Para Piyasalarının Tersine Hareket Ediyor

  Eylül ayı verileri, Shiba Inu’nun yakaladığı muazzam ilgiyi ortaya koyuyor. Bu ay Cardano ve Dogecoin’in iki katından fazla ilgi yakalayan SHIB, Ağustos ayında kripto para piyasalarına ilgi artarken kendisine duyulan ilgiyi artırmayı başardı.

  Ağustos ayında kripto paralara olan ilgi düşse de Shiba Inu popülerliğini bu ay içinde artırmayı başardı. Artan bu ilgiye ise Shibarium Blockchain’in piyasaya sürülmesinin tetiklediği ifade ediliyor. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen Layer-2 ağı uzun süredir çalışıyor ve bu süreç yatırımcıların SHIB ilgisini tetikliyor.

  Fiyat Performansları Benzer!

  Birbiri ile karşılaştırılan üç kripto para biriminde popülerlik anlamında SHIB lider koltuğuna otursa da karlılık anlamında Shiba Inu geride kaldı. SHIB sahiplerinin kar etme oranı DOGE sahiplerinin gerisinde seyrederken, SHIB sahipleri Cardano sahiplerine göre daha iyi konumda. Fiyat performansı açısından yapılan karşılaştırmada ise üç proje birbirine yakın seyrediyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) göre SHIB yüzde 91,49 geride seyrederken bu rakam DOGE ve ADA için sırası ile yüzde 91,59 ve yüzde 91,89 olarak gerçekleşti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle