Kripto Para

BTC balinalarından 1 milyar dolarlık transfer

  Kripto para dünyasının tanınmış oluşumlarından Whale Alert, kripto para borsalarındaki büyük para hareketlerini incelemeye devam ediyor. Son raporunda BTC balinalarının 1 milyar dolarlık işlemine dikkat çekti…

  Kripto para basınında geniş yankı bulan haberlere göre iki Bitcoin balinası, Coinbase kripto para borsasından toplamda 1 milyar dolarlık BTC çekti. Piyasa ve Bitcoin topluluğu için oldukça önemli görülen miktarlardaki kripto para, son zamanlarda cüzdanlardan ayrılmaya başladı. 

  Whale Alert tarafından takip edilen ve analiz edilen işlem, 57 bin 800 dolarlık fiyat rekor kıran Bitcoin için önemli bir hareket oldu. Bilinmeyen iki anonim cüzdandan toplamda 13 bin 204 adet Bitcoin çekildi. Kripto para dünyasının önde gelen borsalarından Coinbase borsasında gerçekleşen bu transfer, kripto para topluluğunun gündeminde yer edindi. Whale Alert raporuna göre her biri dün saat 19:00 ile 20:00 arasında olmak üzere 351 ile 391 Bitcoin arasında değişen 36 ayrı işlem yapıldı.

  Anonim Cüzdana Transfer Edildi 

  Bitcoin piyasasındaki dev miktarlarda para transferini yakından takip edip paylaşan Whale Alert, geçtiğimiz gün yeni bir balina hareketi yakaladı. Rapora göre 4501 BTC’nin bilinmeyen bir cüzdan için Coinbase kripto para borsasından ayrıldığını duyurdu. Yüklü miktarda denilebilecek bu kripto paraları aktaranın gizliliğini iyi bir şekilde koruduğu belirtildi.

  Edinilen bilgilere göre transferi yapan balina her işlem için yeni bir adres oluşturdu bu nedenle de bu transferlerin ne amaçla yapıldığı belirsizliğini koruyor. Bu işlem bu ay gerçekleşen ilk büyük Coinbase hareketi olmaması sebebiyle de ayrıca dikkat çekti.

  Balinalar Çıkış Yapmaya Mı Başladı?

  Son iki haftada kripto haberlerini takip edenler, Bitcoin’in birkaç kilometre taşını geçtiğini biliyor. Öncelikle Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını açıklamasının ardından Bitcoin fiyatında müthiş bir ralli yaşandı

  Bunun yanı sıra bir diğer büyük kurumsal ilgi, popüler varlık yönetimi şirketi BlackRock’tan geldi. Benzer şekilde Guggenheim, bu ay Bitcoin fiyat projeksiyonunu 600 bin dolara yükseltti. Kurumsal şirketlerin Bitcoin’e karşı ilgisinde azalma meydana gelirken BTC balinalarının da borsalardan çıkış yapması bireysel yatırımcının aklını karıştırdı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle