Buterin'den ETH tahmini ve yeni müjde!

  Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, Etrherem 2.0 ve Layer 2.0 güncellemeleri ile ilgili açıklama yaptı. Buterin güncellemelerin başarılı devam ettiğini ve kısa vadede ağın 100 kat büyümesini beklediğini açıkladı.

  Ethereum kurucu ortaklarından Vitalik Buterin, AngelList’in kurucusu Naval Ravikant ile görüşme gerçekleştirdi. Ethereum’un proof of work algoritmasından proof of stake algoritmasına geçişini konuşan ikili, yeni teknolojilerin ağa nasıl katkılarda bulunacağını değerlendirdi. Vitalik Buterin Rollup teknolojisinden beklentisini açıkladı.

  Naval Ravikant ile bir araya gelen ve Ethereum ağındaki algoritma geçişini değerlendiren Vitalik Buterin, yeni algoritma ile Ethereum ağında büyük gelişmeler yakalanacağını belirtti. Gelişmeleri kısa ve uzun vadeli olarak değerlendirdi. Buterin açıklamalarında kısa vadede ağda 100 kat iyileşme sağlanacağını belirtti.

  Ethereum ağında işlem ücretlerinin düşmesi bekleniyor

  Ethereum ağı 2020 yılının sonunda Ethereum 2.0 güncellemesi ile algoritma değişikliği için ilk adımı attı. Proof of work algoritmasından proof of stake algoritmasına geçiş yapacak olan Ethereum ağı şuan da her iki algoritmayı bir arada kullanıyor. Ethereum’un yakın zamanda ise tamamen proof of stake algoritmasına geçiş yapması bekleniyor.

  Proof of stake algoritmasına geçiş aşamasından ağın nasıl etkilendiğini değerlendiren Buterin olumlu yorumlar yaptı. Rollup teknolojisi hakkında konuşan Buterin, 1 yıldır sorunsuz çalıştığını belirtti. Bu teknoloji ile Ethereum ağındaki işlemlerin 100 kata kadar ucuzlaması bekleniyor. Vitalik Buterin Rollup teknolojisinin yaygınlaşacağını düşündüğünü de söyledi.

  Vitalik Buterin, Ravikant’ın sorusu üzerine Ethereum ağındaki ölçeklendirme sorunu ile ilgili de düşüncelerini aktardı. Buterin Rollup teknolojisinin etkisi ile ölçeklendirmenin birkaç ay içinde 100 kat daha büyüyebileceğini belirtti.

  Uzun vadede 10 bin kat gelişme söz konusu 

  Ölçeklendirebilme sorununda kısa vadede 100 kata kadar iyileşme sağlanacağını açıklayan Buterin, sorunun uzun vadedeki çözümüne yönelik de açıklama yaptı. Rollup teknolojisi ile 100 kat sağlanacak iyileşmenin Layer 1 çözümleri ile 10 bin kata kadar iyileşme sağlayacağını duyurdu. Layer 1’deki sharing çözümünün henüz ağa dahil edilmediği biliniyor. Buterin sharingin de dahil edilmesi ile uzun vadede ağda birçok olumlu gelişme yaşanacağının sinyalini verdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle