Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 14 Haziran 2021

  Kripto para piyasasında uzun bir süredir beklenen yükseliş hareketi nihayet gerçekleşti. Geçtiğimiz günden başlayan Bitcoin fiyatındaki yükseliş hareketi 14 Haziran Pazartesi gününde de hızlanarak devam etti. Yatırımcıların yüzünü güldüren BTC fiyatındaki yükseliş, popüler altcoin fiyatlarını da peşinden sürükleyerek yükseltti.

  Haftanın ilk işlem gününde Bitcoin ve altcoin gelişmeleri ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Tesla CEO’su Elon Musk’ın yaptığı Bitcoin paylaşımlarından sonra piyasadaki olumlu hava, 14 Haziran Pazartesi gününde de devam etti. Tesla’nın ilerleyen vakitlerde Bitcoin ödemelerini kabul edebileceğini belirten Musk, yeniden boğa rallisi başlatan paylaşımlarıyla öne çıktı

  Fundstrat’ın analisti Tom Lee, Elon Musk’ın tweetleri sonrasındaki Bitcoin’in hareketlerine işaret ederek, kripto para biriminin yeterince olgunlaşmadığını eleştirisinde bulundu. Ünlü analist, bu tür duyarlılığın yüksek olmasını ise kurumsal yatırımcıların piyasada az olmasına bağladı. Glassnode verilerine göre Bitcoin’de yaşanan son düşüş sırasında Purpose Investment tarafından piyasaya sürülen ETF’ye ilgi arttı. Bu süreçte “Elmas Eller” olarak tanımlanan kurumsal yatırımcılar Bitcoin toplamaya devam etti.

  Ünlü stratejist ve analist Mike McGlone, Bitcoin fiyatında yeni hedefini 100 bin dolar olarak açıkladı. ABD’li milyarder Paul Tudor Jones, CNBC’ye verdiği röportajda Bitcoin’i “sevdiğini” ve portföyünün yüzde 5’ini Bitcoin’e ayırmayı tercih ettiğini söyledi. Ünlü milyarder, Bitcoin’in gelecekte daha yüksek fiyat seviyelerine ulaşacağına inandığını açıkladı. 

  Dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden birisi olan Victory Capital, kripto para sektörüne gireceğini açıkladı. Yönetimi altında 150 milyar dolardan fazla fon bulunan şirket, bu amaçla ABD’nin önde gelen menkul kıymet borsalarından Nasdaq ile ortaklık imzaladı. Ford ve Honda, elektrikli araçların (EV) pil karbon emisyonlarını ölçmek için Blockchain tabanlı standardı kabul etti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para basınına yansıyan olumlu haberlerin de etkisi ile Bitcoin fiyatındaki yükseliş trendi hız kazandı. BTC fiyatı gün içinde yüzde 14 oranında artış göstererek 49.905 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin fiyatlarına bakıldığında Ethereum yüzde 9’un, Binance Coin ise yüzde 13’ün üzerinde değer kazandı. Günün en çok kazandıran altcoin projesi ise yüzde 16’ya yakın oranda yükselen Uniswap (UNI) oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle