Kripto Para

JP Morgan’dan müjde: 6 kripto fonuna yatırım fırsatı

  Finans dünyasının en büyük yatırım bankalarından JP Morgan Chase, geçtiğimiz 3 haftalık süreçte toplam 6 adet kripto para fonuna erişim imkanı sağladı. Dev bankanın bu hamlesi, kripto para destekçileri tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı…

  ABD merkezli bankacılık devi JP Morgan Chase, kripto para sektörüne yönelik attığı adımları sıklaştırdı. Geçtiğimiz 3 haftalık süre içinde müjdeli haberleri peş peşe paylaşan dev bakanın yetkilileri, kripto para destekçilerini sevindirdi. Bu süre zarfında JP Morgan Chase, müşterilerine 6 adet kripto para fonuna erişim sunmaya başladı

  Dünyanın en büyük yatırım bankalarından olan JP Morgan Chase, son hamlesiyle özel müşterilerine de kripto para yatırımı imkanı sağladı. Sektörün önde gelen kripto yatırım şirketi New York Digital Investmen Group (NYDIG) tarafından oluşturulan yeni Bitcoin fonuna erişim imkanı sağlamaya başladı. Bankanın bu hamlesi kripto para basınında da geniş yankı uyandırdı.

  Son 3 Haftada Kriptoya Büyük Atılım

  Küresel bankacılık devi JP Morgan Chase, 2021 yılı başından beri kripto para sektörüne girmenin planlarını yapıyordu. Dev banka son olarak NYDIG adımıyla da kripto para yatırımı yapmak isteyen özel müşterilerini sevindirmiş oldu. Böylelikle bankadan son 3 haftada gelen peş peşe duyurularla birlikte 6 adet kripto para fonuna yatırım fırsatı doğdu. 

  Bilindiği üzere NYDIG'nin sahibi olan Stone Ridge Asset Management, Stone Ridge Bitcoin Strategy Fonu’nu çıkarıyor. Bu fon, kripto para yatırımı yapmak isteyen yüksek prestijli müşterilere, vadeli işlem piyasaları yoluyla Bitcoin'e yatırım yapma imkanı sunuyor.

  Kriptoda Tedbiri Elden Bırakmıyor

  JP Morgan Chase bankası ayrıca Grayscale Investments’ın Grayscale Bitcoin Tröstü, Bitcoin Cash Tröstü, Ethereum Tröstü ve Ethereum Classic Tröstü'ne de yatırım fırsatı sunuyor. Bunun yanı sıra kurumsal yatırımcıların tercihi olan Osprey Bitcoin Tröstü'ne de erişim sağlamaya başladı.

  Bankacılık devi altı farklı fon ile kripto paralara yatırım yapma imkanı sunarak büyük bir adım atmış olmasına rağmen kripto sektöründe tedbiri elden bırakmıyor. Bitcoin ve kripto para yatırımlarına karşı temkinli bir yaklaşım izlemeye devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle