Kripto Para

JP Morgan BTC fiyatının daha yüksek olması gerektiğini düşünüyor!

  ABD merkezli yatırım bankası JP Morgan, devam eden kripto çöküşünde Bitcoin tahmini ile ortaya çıkarak herkesi şaşırttı! Dev yatırım kuruluşu Bitcoin’in adil fiyatına yönelik yaptığı açıklamada, bu fiyatı mevcut seviyenin %28’i olarak yorumladı. JP Morgan’a göre BTC, artık alternatif bir yatırım aracı!

  Devam eden kripto çöküşünde ABD merkezli dev yatırım bankası JP Morgan, BTC ile ilgili açıklamaları ile gündeme düştü! Dev banka IMF ya da diğer kuruluşlar gibi Bitcoin’i bir çöp olarak değil “alternatif yatırım aracı” olarak sınıflandırdı. BTC adil fiyatı ise JP Morgan’a göre an az %28 daha yüksek!

  JP Morgan’a Göre Adil BTC Fiyatı 38 Bin Dolar!

  JP Morgan ekonomistleri, bugün piyasa ile paylaştıkları notta BTC ile ilgili önemli detaylar paylaştılar. Analistlerin paylaşımlarında öne çıkan en önemli detay ise Bitcoin adil fiyatı için paylaşılan öngörü oldu! Banka analistleri piyasanın aksine Bitcoin’in daha yüksekten fiyatlanması gerektiğini söylediler ve adil fiyatı 38 bin dolar olarak belirttiler. Analistler, “İleriye dönük olarak Bitcoin ve kripto pazarları için daha genel olarak yukarı yönlü tahminlerimizi koruyoruz” ifadelerini kullandılar.

  “Bitcoin Alternatif Bir Yatırım Aracı”

  Banka analistlerinin paylaştıkları adil fiyat tek başına bile büyük bir olayken, yapılan farklı bir değerlendirme kripto piyasasının dikkatini çekti! Son dönemde Terra ve kripto çöküşü nedeniyle pek çok politikacı ve finans kuruluşu, Bitcoin ve altcoin’leri “çöp” olarak sınıflandırmaktaydı. IMF,” Adında coin olan her şey para değildir” açıklaması ile dikkat çekerken JP Morgan bu konuda farklı düşünüyor! Banka, pek çok ekonomist ve yatırım kuruluşunun aksine Bitcoin’i alternatif bir yatırım aracı olarak sınıflandırıyor.

  Sert Düşüş Sonrası Değerlendirme Umut Oldu!

  Çin’de yavaşlayan ekonomik veriler, yükselen ABD enflasyonu ve devam eden Ukrayna-Rusya Savaşı kripto endüstrisini altüst etmiş ve yılbaşından bu yanda Bitcoin’de değer kaybı %37’i aşarken Ethereum %48 değer kaybetmişti. Terra çöküşünün de etkisi ile siyasiler kripto para birimlerinin üzerine daha fazla giderken sektör giderek umutsuzluğa kapılmıştı. Kasım ayından bu yana 2,7 trilyon dolar gerilese de JP Morgan tarafından yapılan değerlendirme, sektöre umut oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle