Kripto Para

JP Morgan’dan bir ilk! Herkese açık kripto fonları

  ABD’nin en büyük bankası JP Morgan Chase bu yıl kripto para sektörüne yönelik hamlelerine bir yenisini daha ekledi. Küresel bankacılık devi, varlık yönetimi bölümünün tüm müşterilerine özel olarak kripto para fonlarına erişim imkanı getirdi…

  Kripto para basınında geniş yankı bulan haber ABD merkezli küresel bankacılık devi JP Morgan Chase’ten geldi. ABD’nin en büyük bankası olarak bilinen JP Morgan, varlık yönetimi bölümündeki bütün müşterileri için kripto para fonlarına erişimi açtı.

  Bu hamle ABD bankacılık tarihinde bir ilk olarak kayıtlara geçti. Buna göre ilk defa kripto para fonlarına tüm bireysel müşterilerin de ulaşabilmesi mümkün olacak. Bilindiği üzere bankacılık devi, daha önce sadece yüksek profilli (varlıklı) müşterileri için kripto para fonlarına yatırım yapma imkanı tanıyordu.

  Bitcoin ve Ethereum Fonlarına Erişim İmkanı

  ABD bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden Morgan Stanley, mart ayında 3 kripto para fonuna erişim imkanı sunarak dikkatleri üzerine çekmişti. Bu teklif, bankanın agresif risk toleransı politikası yüzünden sadece varlıklı müşteriler için geçerli kılınmıştı. Dolayısıyla sadece yüksek profilli yatırımcılar, Bitcoin fonlarına yatırım yapma imkanına sahipti.

  Son haberlere göre JPMorgan artık önde gelen kripto para varlık yöneticisi Grayscale Investments ile ortaklaşa hareket ederek tüm müşterilerine bu hizmetleri açtı. Buna göre Grayscale’in dört Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Ethereum Classic fonunun hisseleriyle alım satım yapılmasına izin verildi.

  “BTC Yeni Bir Varlık Sınıfı”

  Tüm bunların yanı sıra JP Morgan Chase müşterileri Osprey Funds fon yönetim şirketi tarafından işletilen bir BTC fonuna da yatırım yapabilecekler. Son dönemde kripto para basınına röportaj veren JPMorgan’ın varlık ve varlık yönetimi direktörü Mary Callahan Erdoes, şunları söyledi: “Müşterilerimizin çoğu, ‘Bu bir varlık sınıfı ve ben yatırım yapmak istiyorum’ diyor ve bizim işimiz, paralarını yatırım yapmak istedikleri yere koymalarına yardımcı olmak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle