Kripto Para

John McAfee Dogecoin ile suçlanıyor: Sırada Musk mı var?

  Vergi kaçırma nedeni ile tutuklu olan ve gün geçtikçe yeni suçlamalarla karşılaşan antivirüs yazılımı girişimcisi John McAfee, 2017 yılında Dogecoin ile ilgili yaptığı paylaşımlardan kaynaklı Amerika Birleşik Devletleri’nin kendisine yeni dava açtığını açıkladı.

  Kripto para piyasasının popüler isimler arasında yer alan ve vergi kaçırma başta olmak üzere farklı birçok suçtan dolayı tutukluluğu devam eden John McAfee yaptığı son açıklama ile kripto para piyasasındaki yatırımcıları şaşırttı.

  Twitter gibi sosyal medya kanalları üzerinden kripto para konusunda yatırımcıları kandırdığı ve dolandırdığı iddia edilen McAfee, 2017 yılında yine sosyal medya aracılığı ile Dogecoin tokenini desteklemesinin ABD tarafından yeni bir suçlama haline getirildiğini açıkladı. Antivirüs yazılımı girişimcisi Mcafee suçlamalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

  McAfee Dogecoin Paylaşımlarına Elon Musk’ı Örnek Gösterdi

  Amerika Birleşik Devletleri tarafından 2017 yılında Twitter hesabı üzerinden Dogecoin’i desteklediğini açıklaması nedeni ile suçlandığını belirten McAfee, bu paylaşım ile kimseyi dolandırmayı hedeflemediğini, o dönem başarılı olacağına inandığı tokenleri paylaştığını belirtti.

  2017 yılında Dogecoin için günün kripto parası şeklinde paylaşım yaptığı bilinen McAfee, 2018 yılında da  haftanın kripto parası şeklinde yeni bir paylaşım yapmış. Dönem dönem Dogecoin’i desteklemesi nedeni ile yeni suçlamalara maruz kalan John McAfee konu ile ilgili o dönem değerine inandığı para birimleri ile ilgili paylaşımlarda bulunduğunu açıkladı.

  John McAfee yaptığı açıklamada Elon Musk’ı da örnek olarak gösterdi. Bitcoin’e verdiği desteğin yanı sıra altcoinler içinde de Dogecoin hakkında birçok farklı ve destekleyici paylaşımda bulunan Elon Musk’ın yıllar sonra Dogecoin’i yeniden gündeme getirdiğini açıklayan McAfee suçlamadan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

  Ünlü İsim Birçok Tokeni Destekleyen Paylaşımlarda Bulunmuştu

  John McAfee’nin Dogecoin paylaşımından dolayı ABD tarafından suçlanmasının ardından ünlü ismin aynı dönemde hakkında paylaşım yaptığı birçok farklı altcoin olduğu da ortaya çıktı. McAfee söz konusu dönemde aralarında Factom, Humaniq, Reddcoin ve Burst gibi tokenlerin de bulunduğu birçok kripto para birimi hakkında paylaşımlarda bulunmuş. Ünlü ismin desteklediğini iddia ettiği tokenlerle kullanıcıları dolandırdığı iddia ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle