Kripto Para

John McAfee davasının sonucu Elon Musk’a dokunur mu?

  Dünyaca ünlü antivirüs yazılımı McAfee’nin kurucusu John McAfee’nin tutukluluğu bir süredir devam ediyor. Ünlü ismin ABD’ye iadesi ile ilgili karar, Elon Musk gibi pek çok sansasyonel isim için örnek teşkil edebilir…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, piyasa üzerinde etkisi olduğu iddiaları ile sık sık eleştirilen Elon Musk, Bitcoin yatırımcılarından tepki topluyor. Her paylaşımı ile sansasyonel etkiler yaratan Elon Musk’ın paylaşımları, Bitcoin fiyatındaki sert düşüşlere sebep olarak gösteriliyor. 

  Bir zamanlar Bitcoin destekçisi olarak bilinen ancak son dönemde BTC yatırımcılarının hiç hoşuna gitmeyecek açıklamalar yapan Musk, sık sık topa tutuluyor. Son dönemde Dogecoin (DOGE) gibi başka bir şaka coini ortaya atan Elon Musk’ın gündemine başka bir konu girdi. Bir süredir tutuklu olan John McAfee’nin davasındaki sonuç, Elon Musk’ı yakından ilgilendirebilir.

  John McAfee ile Elon Musk Aynı Kaderi Paylaşabilir Mi?

  Bitcoin hakkında tutarsız yorumlar yapmasıyla piyasayı allak bullak eden ve pek çok Bitcoin yatırımcısının ciddi seviyede zarar görmesine neden olan Elon Musk nefreti artıyor. Ünlü milyarder, şu sıralar kendisi için emsal teşkil edebilecek bir mahkeme kararının etkilerinden olumsuz durumlarla karşılaşabilir. 

  Ünlü antivirüs yazılım firması McAfee’nin kurucusu John McAfee ile Elon Musk’ın aynı kaderi paylaşıp paylaşmayacağı merak konusu oldu. Geçen senenin sonunda sosyal medyada yanıltıcı ICO tanıtımları yapan John McAfee, bu tanıtımlardan 23 milyon dolar gibi yüksek bir gelir elde etmişti.

  John McAfee Davası Sonuçlanacak

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından piyasa manipülasyonu yapması sebebi ile suçlu bulunan John McAfee, tutuklandıktan sonra Barcelona’daki cezaevine gönderildi. İspanya Ulusal Mahkemesi’ndeki son duruşmaya video bağlantısıyla katılan McAfee, aleyhine yapılan tüm ithamların siyasi olduğunu iddia etti.

  ABD’ye iade edilmesi halinde 100 yıl hüküm giyeceğini söyleyen McAfee’nin davası, Elon Musk’ın da benzer durumdan suçlu bulunup bulunmayacağını düşündürüyor. Attığı tweetler ile kripto para piyasasında dengesizliğe neden olan Elon Musk, tıpkı McAfee gibi suçlu bulunabilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle