Kripto Para

“Elon Musk, McAfee ile benzer işler yapıyor”

  Siber güvenlik uzmanı ve ünlü yatırımcı John McAfee, 2017 yılındaki boğa sezonunda attığı tweetler ile sektöre damgasını vurmuştu. Birçok kişi McAfee için “2017’nin Elon Musk’ı” tanımlaması dahi yapıyor. John McAfee şimdilerde hapiste. McAfee’nin nişanlısı, Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) fiyatını etkilediğini belirterek tepki gösterdi.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında kripto para piyasalarına damgasını vuran isim oldu. 2021 başlarından bu yana özellikle Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla sektörde kritik bir isim haline gelen Musk, birçok kişi tarafından bu yönüyle eleştiriliyor. Twitter biyografisine “Bitcoin” yazarak alanda etkili olmaya başlayan Elon Musk’ın, kripto para piyasalarını “manipüle ettiği” suçlamaları bir süredir gündeme geliyor. Elon Musk’a benzer şekilde, 2017 yılında piyasaya etki edecek tweetler paylaşan, siber güvenlik uzmanı ve yatırımcı John McAfee ise şimdi hapiste.

  John McAfee Neden Hapiste?

  John McAfee, aslında tam olarak kripto para piyasasını etkileyen Twitter paylaşımlarından dolayı hapse girmedi. Ünlü yatırımcı, ABD’de başlatılan bir soruşturmanın sonucunda vergi kaçakçılığı ve kara para aklama suçlarından yargılanmak üzere tutuklandı. McAfee, ABD’ye olan suçlu iadesini bekliyor ve yargılanacak. 2017 boğa sezonunda BTC yorumları ile piyasaya etki eden McAfee’nin hapishane serüveninin nasıl biteceğine dair henüz net bir bilgi yok.

  Janice McAfee, Nişanlısının Piyasayı “Bu Kadar” Sarsmadığını Söyledi

  John McAfee’nin cezasına ilişkin belirsizlik devam ederken, McAfee’nin nişanlısından, birçok kişi için haklı sayılabilecek bir serzeniş geldi. John’un nişanlısı Janice, konuya ilişkin yaptığı açıklamada Elon Musk’ın kripto para piyasasını ve Bitcoin’i çok daha fazla etkilediğini dile getirdi. Janice, nişanlısı John’un 2017 yılında kripto para piyasasını “bu kadar” sarsmadığını vurguladı. Janice açıklamasında, John McAfee’nin hapiste olduğunu ancak Elon Musk’ın serbest olduğunu belirtti.

  Janice, John ile Musk’ın “Benzer İşler” Yaptığını Vurguladı

  Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Janice McAfee, gelen bir soru üzerine Elon Musk’ın hapse girmesi gerektiğini düşünmediğini dile getirdi. Janice, John ile Elon Musk’ın “benzer işler” yaptığını, Musk hapiste değilse, John’un da hapiste olmaması gerektiğini ifade etti. Janice McAfee, Twitter üzerinden John McAfee’nin serbest kalması için çağrıda bulundu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle