Kripto Para

Blockchain şirketinden yeşil enerjili madencilik tesisi

  Kripto para dünyasının önde gelen şirketlerinden Argo Blockchain, Teksas’ta sürdürülebilir kripto para madencilik tesisi kurmak için harekete geçti. Şirketten yapılan duyuruda, tesisin ağırlıklı olarak yenilenebilir enerji ile çalışacağı belirtildi…

  Kripto para sektörünün popüler şirketleri arasında gösterilen Argo Blockchain, yeni madencilik tesisi için ABD’nin Teksas eyaletini seçti. Firma, bu tesisi sürdürülebilir hale getirmek için yenilenebilir enerji kullanacaklarını açıkları. 

  Argo Blockchain şirketi, 2018 yılında Londra Menkul Kıymet Borsası’nda kripto para madenciliğinde faaliyet gösteren ilk şirket olma unvanını taşıyor. Konuyla ilgili yapılan duyuruda, Teksas eyaletindeki Dickens County’deki 200 megavatlık tesisin ağırlıklı olarak yenilenebilir enerji kullanarak çalışacağı belirtildi. Bu gelişme kripto para basınında geniş yankı uyandırdı.

  Yenilenebilir Enerjiyle BTC Madenciliği

  Argo Blockchain tarafından kurulan madencilik tesisinin, şirketin madencilik kapasitesini dönüştürmek için özel olarak tasarlandığı öğrenildi. Argo Blockchain firması, yeşil Bitcoin madencilik tesisini 2022 yılının yazında tamamlayacak

  Kripto para madenciliği, karmaşık algoritmaların yüksek teknolojili bilgisayar kullanılarak çözülmesi ve karşılığında coin üretiminin yapılması sürecine deniyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) ağı, merkezi olmayan bilgisayar ağı tarafından destekleniyor. Böylelikle kullanıcılar, temel operasyon görevlerini tamamlamaları halinde yeni basılacak Bitcoin ödülleriyle algoritmaları çözebiliyor. 

  800 MW’a Kadar Elektrik Gücü

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in üretiminde harcanan enerji tüketimi son 2 yılda tahmini hesaplamalara göre yüzde 200 oranında yükseldi. Argo Blockchain firması Teksas’taki yeni tesisin inşası ile bu bölgeye 20’ye kadar yeni, tam zamanlı iş kolu ekleyecek. Tesisin Argo Blockchain şirketine 800 MW’a kadar elektrik gücüne erişim imkanı sağlaması bekleniyor.

  Argo Blockchain CEO’su Peter, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Teksas, Amerika Birleşik Devletleri’nde esnek bir şebekeye sahip yenilenebilir enerji üretiminde lider konumda. Teksas, rekabetçi ve sürdürülebilir elektrik oranlarında üretim yapıyor. Dickens County’nin bu önemli projeyi Teksas’a getirilmesi gerekiyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle