IoTeX (IOTX) Coin Nedir? IOTX Hangi Borsadan Alınır?

  Kripto para sektöründe başarılı projeye sahip olan kripto para birimlerinden biri olarak gösterilen IoTeX (IOTX) Coin yerli yatırımcıların da dikkatini çekmektedir. IoTeX (IOTX) Coin nedir, IOTX coin hangi borsadan alınır ve projenin avantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. 

  IoTeX (IOTX) Coin Nedir?

  IoTeX (IOTX) blok zinciri ağı, açık kaynaklı bir proje olarak tasarlanıp 2017 yılında faaliyetlerine başlamış bir kripto projesidir. Kullanıcılarına güven garantisi vererek özgür irade ve gizlilikle iletişim kurabilecekleri açık bir ekosistem olarak tanımlanmaktadır. Merkezi olmayan alanda Nesnelerin İnterneti üzerine çalışmalar düzenleyen ve küresel bir ekip tarafından desteklenen IoTeX ağının yerel kripto para birimi IOTX coindir. 

  İnternet bağlantılı akıllı evler, akıllı cihazlarımız, giyilebilir olan cihazlar, ve dünyanın dört bir yanındaki cihazlar günlük yaşamda Nesnelerin İnternet’i ile ilgilidir. Bulut tabanlı modeller IoT uygulamasının endüstrisi üzerinde geniş kullanım alanı bulurken IoTeX (IOTX) Coin de bu alanda güvenli ve gizlilik odaklı uygulamalara destek vermektedir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  IoTeX projesi, Nesnelerin İnterneti’ne uygun olarak, gizlilik ön plana tutup tasarlanan bir blok zinciri uygulamasıdır. IoTeX temel amacı, güven vermeyen kuruluşlar arasında güvenliğin alt yapısını oluşturan, güncelleyen platformların ve iş ürünlerine anahtar olan bir ekosistem sağlamaktadır. Bu ekosistem tamamen açık kaynak kodlu olduğu için geliştiriciler tarafından sürekli güncellenmektedir. 

  Tüm fiziksel ve sanal şeylerin küresel ölçekte verimli bir şekilde bilgi alışverişinde bulunabileceği ve değer verebileceği bir sistem olan Güvenilir Nesnelerin İnterneti altyapısını hazırlamaktadır. IoTeX ağının temel amacı; veri toplama, taşıma, depolama ve kullanım dahil olmak üzere Nesnelerin İnterneti (IOT) sektöründe kullanıcılara avantajlar sunmaktır. IoTeX (IOTX) Coin hakkında detaylı bilgileri ve Whitepaper belgesini https://iotex.io/ bağlantı adresinden bulabilirsiniz. 

  IOTX Coin Yorum

  Günümüzde Nesnelerin İnterneti endüstrisi, her şeyi internet ağına bağlamayı başardı. Fakat veri ve cihazlarla ilgili birlikte çalışabilirlik, özgünlük ve en önemlisi güven göstermek konusunda bazı sıkıntılar yaşanmaya devam ediyor. IoTeX, bu alanda önemli bir blok zinciri kurarak kullanıcılarına güven ve gizlilik odaklı hizmetler sunmaktadır.

  Sürekli geliştirilebilir olması ve açık kaynak kodu sayesinde bu projenin gelecekte daha da kullanışlı çözümler üretmesi beklenmektedir. Kripto para uzmanları IOTX coin yatırımları konusunda uzun vadeli görüşlerini olumlu yansıtmaktadır. 

  IOTX Coin Geleceği

  Uber, Google, Bosch, Facebook, Intel ve diğer birçok endüstriler içerisinde büyük oranlı temel oluşturmak konusundaki ayrıntılı tecrübelere dayanan IoTeX, gelişimini sürdürmektedir. Normalin oldukça üzerinde güvenlik ve esnek sistem gerektiren endüstrilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla potansiyelini ortaya koyan IOTX geleceği de olumlu görülmektedir. Gelecek vaat eden tokenlerden olan ve yüksek oranlı veri şirketi olarak tanınan IoTeX, kullanıcıların kişisel veri bilgilerine tamamen güven sağlamak vermek için özel olarak kredi puanı uygulaması geliştirmektedir. 

  IoTeX (IOTX) Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 IOTX fiyatı %iotex+try% TL. Döviz cinsinden ise %iotex+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, IOTX 24 saatte %iotex+yuzde%.

  Kripto para piyasasının yüksek volatilitesi göz önüne alındığında IOTX kripto para biriminin fiyatı da inişli çıkışlı bir performans göstermektedir. Özellikle 2021 yılının ilk çeyreğinde görülen boğa piyasasında hızlı bir yükseliş gösteren IOTX coinin bu performansını devam ettirmesi bekleniyor. Yatırımcılar, kripto para piyasasının genelindeki trendleri takip ederek ve stop loss emirleriyle kısa ya da uzun vadeli IOTX coin alımlarını yapabilirler. 

  IoTeX (IOTX) Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  IoTeX (IOTX) Coin satın almak için şu işlemleri gerçekleştirmek gerekir:

  • 1. Adım: IoTeX (IOTX) Coini listeleyen Binance, Huobi Global, Upbit ve HitBTC gibi borsaların ana sayfasına giriş yapın.
  • 2. Adım: Borsada hesap açmak için ücretsiz kayıt ol bağlantısını kullanın.
  • 3. Adım: Kişisel bilgilerinizi ve KYC bilgilerini eksiksiz biçimde kayıt formuna doldurup onaylayın. 
  • 4. Adım: Hesabınız açıldıktan sonra para göndermek için TL paritesini seçin. 
  • 5. Adım: Bakiyeniz oluştuktan sonra borsanın menüsünden kripto para al seçeneği ile IOTX coini işaretleyip alım emri girin.
  • 6. Adım: Satın aldığınız IOTX coinleri borsada veya borsadan çekip soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  IoTeX (IOTX) Coin avantajları şunlardır:

  • Sürekli gelişen Nesneleri İnterneti alanında cihazların birleşimi, güvenli veriler ve kripto-ekonomik destekleyici olarak harika bir potansiyel fırsat sunar.
  • Güvenilir ve ölçeklendirilmiş şekilde internet üzerinden karşılıklı olarak bağlı cihazların yakın gelecekteki gelişimini desteklediği için kazanç fırsatı yüksektir.
  • Açık kaynak kodlu olmasıyla sürekli güncellendiği için kripto para yatırım tercihi olarak avantajlıdır. 

  Dezavantajları Neler?

  IoTeX (IOTX) Coin dezavantajları şunlardır:

  • Yüksek volatilite: IoTeX (IOTX) Coin de dahil olmak üzere tüm kripto varlıklar, yüksek fiyat hareketlerinden etkilenir. IOTX coin fiyatı kısa sürede çok yükselip bir anda çakılabilir. 
  • Siber saldırı riski: Borsalarda veya kripto saklama hizmeti sunan cüzdanlarda tutulan IOTX coinler hiçbir zaman yüzde 100 güvende olmayıp çalınma riski vardır. 

  Sonuç

  IoTeX (IOTX) Coin, kripto para sektöründe Nesnelerin İnterneti (IOT) alanında hizmet veren bir blok zinciri ağının yerel kripto para birimidir. İnternet ağının bütün akıllı cihazlara ulaşmasını destekleyen ve gelişmeye açık IOTX coin yatırımı yüksek kazanç potansiyeli taşımaktadır. Binance ve Coinbase gibi önemli, büyük borsalarda kendisine yer bulan coin, bu açıdan gelecekte vaad ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle