Kripto Para

SEC üyesi Ripple davasını değerlendirdi

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davanın gidişatına yönelik tartışmalar devam ediyor. Gary Gensler’in SEC başkanı olmasının dava sürecini nasıl etkileyeceği ile ilgili soruların arttığı son günlerde SEC üyesi Hester Pierce konu ile ilgili görüşlerini açıkladı. Hester Pierce Gary Gensler’in Ripple davası üzerinde etkili olmayacağını belirtti.

  ABD Menkul Kıymet Borsa Komisyonu, 2020 yılının aralık ayında XRP’yi menkul kıymet olarak tanımlamış ve XRP üreticisi olan blockchain devi Ripple şirketini yasa dışı menkul satışı yapmakla suçlamıştı. İlk açıldığı dönemde kripto para sektöründe büyük yankı uyandıran davada her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Davanın açılması ile sert düşüş yaşayan XRP, Ripple şirketinin davayı kendi lehine çevirmesi ile yeniden yükselişe geçmişti. XRP’nin dava ile ilgili en ufak değişikliklerden bile etkilendiği bu süreçte, yeni SEC başkanı Gary Gensler’in davayı nasıl etkileyeceği ise merak edildi.

  Hester Pierce, SEC’teki başkan değişikliğinin davayı etkilemeyeceğini belirtti

  Jay Clayton’ın SEC başkanlığından istifa etmesinin ardından ABD Başkanı Joe Biden tarafından aday gösterilen Gary Gensler geçtiğimiz günlerde yeni SEC başkanı olarak kabul edildi. Kripto paralara karşı ılımlı tavrı olduğu bilinen Gary Gensler’in başkan seçilmesinin ardından SEC Ripple dava sürecinde nasıl değişiklikler yaşanacağı merak edildi. Gary Gensler’in kripto paralara olumlu yaklaştığını bilen XRP destekçileri, davanın Ripple aleyhine sonuçlanması ihtimalinin arttığını iddia etmişti. Konu ile ilgili yeni bir açıklama SEC üyesi Hester Pierce’den geldi. Crypto Mom olarak tanınan ünlü isim Gary Gensler’in dava sürecinde farklılık yaratmayacağını iddia etti. Pierce Gensler’in davanı gidişatını değiştirecek bir adım atmayacağını düşünüyor.

  Hester Pierce Gensler’in SEC Ripple davası üzerinde değişiklik yaratmayacağını belirttiği konuşmasında kripto para alanına yönelik yeni regülasyonların gelebileceğinin mesajını verdi.

  Crypto Mom, XRP ile ilgili kişisel görüşlerini paylaşmadı

  Katıldığı etkinlikte Gary Gensler ve Ripple davası ile ilgili görüşlerinin açıklayan Hester Pierce’e XRP ile ilgili görüşleri de soruldu. Hester Pierce dava devam ederken fikirlerini açıklamasının doğru olmadığını belirtti.  XRP’nin menkul kıymet olup olmadığı ile ilgili tartışmalar ise devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle