Kripto Para

İngiliz gençler kripto paralara nasıl yaklaşıyor?

  Kripto paralara artan ilginin boyutlarını ölçmek adına Opinium, İngiltere’de Interactive Investor için bir anket çalışması yaptı. Çalışma, İngiltere’deki genç nüfusun kripto para ilgisine dair önemli bilgiler veriyor. Ankete göre 18-29 yaş arası İngiliz vatandaşların %45’i en 1 kripto para sahibi olarak pazara giriş yapmış durumda.

  Kripto para piyasaları çok hızlı bir büyüme ile karşılaştı. Geçtiğimiz yıl dev ödeme platformlarının sistemine kripto paralar ile ödeme yöntemlerini entegre etmesi ve kurumsal yatırımcıların sektöre girmesi, piyasanın bu hızla büyümesinde etkin rol oynadı. Artan ilgi ile birlikte bireysel ve potansiyel yatırımcılar da kripto paraları değerlendirmeye başladı. 2021 yılında bu ilgi ve talep yoğunluğu öngörülemez seviyelere çıktı. Dünyanın birçok noktasında gerçekleşen bu durumun etki ve sonuçlarını ölçmek adına İngiltere’de bir çalışma yapıldı.

  İngiltere’de Opinium, Interactive Investor için bir anket çalışması düzenledi. Çalışmada İngiltere’deki gençlerin kripto paralara olan ilgisi ölçüldü. Ankete göre 18-29 yaş arası İngiliz vatandaşların %45’i Bitcoin (BTC) ya da farklı bir kripto para ile piyasaya giriş yapmış durumda. Ayrıca anket çalışması, genel anlamda kripto paralara yönelik artan ilgiye ilişkin detayları da ortaya koyuyor.

  Kripto Yatırımcıları Borç Alarak Sektöre Giriyor

  Araştırma sonuçlarına göre İngiltere’de kripto para pazarına girmiş olan gençlerin çoğunluğu kripto para yatırımlarını borç alarak yapıyor. Üstelik bu sonuç yalnızca İngiltere ile sınırlı değil. Dünyanın pek çok noktasında, özellikle genç yatırımcılar orta ve uzun vadeli süreçte değer kazancı beklentisi ile kripto para yatırımı yapmak için bankalardan ya da çevresinden borç almayı tercih ediyor. Ancak uzman isimler bunun sağlıklı bir yatırım yöntemi olmayabileceği konusunda uyarıyor.

  İngiltere’de genç nüfusun (18-29 yaş arası) %45’inin kripto para piyasasına girmiş olması, piyasaların geleceği adına önemli ipuçları veriyor. Öte yandan bu gençlerin çok büyük bir bölümünün daha önce finansal yatırım konusunda tecrübesiz olması, kripto para piyasalarının gelecekte nasıl şekilleneceğine dair işaretler barındırıyor.

  Bitcoin’i Listede Dogecoin İzliyor

  Anket sonuçlarına göre genç İngiliz vatandaşlar %20 oranla en fazla Bitcoin’e yatırım yapmış durumda. Araştırmaya göre BTC’den hemen sonra Ethereum’un (ETH) geleceği düşünülse bile, gençlerin tercihini Dogecoin’den (DOGE) yana kullandıkları görülüyor. Ayrıca ankete göre İngiltere’de kripto para yatırımı yapan gençlerin %17’si öğrenci kredileriyle, %16’sı da daha farklı krediler ile kripto para yatırımı yapmış durumda.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle