Kripto Para

BoA yöneticisi: Kripto paralar küresel varlık saklama aracı

  ABD merkezli en büyük küresel yatırım bankalarından Bank of America yöneticisinden kripto paralara övgü geldi. Tom Montag, kripto paraların bankalara değer katabileceğini ve küresel varlık saklama aracı olduğunu söyledi…

  Milyonlarca müşterisi bulunan Bank of America’nın operasyon yöneticisi Tom Montag, kripto para etkinliğinde konuştu. Sektöre dair önemli açıklamalar yapan Montag, kripto paraların bankalara rakip olarak görülmemesi gerektiğini kaydetti. Ünlü yöneticinin bu açıklamaları kripto para topluluğunda heyecan yarattı.

  Tom Montag, kripto paralar ile bankaların ortak çalışabileceğini kaydederek onları insanların değer verdiği herhangi bir varlık olarak gördüğünü söyledi. Dev yatırım bankasının üst düzey yöneticisi, “Sistemin bir parçası olmalıyız. Kripto paraların küresel varlık saklama aracı olması bana mantıklı geliyor” ifadelerini kullandı.

  “Kripto Para Sisteminin Bir Parçası Olmamız Lazım”

  Köklü ABD bankaları arasında yer alan Bank of America’nın üst düzey operasyon yöneticisi Tom Montag, katıldığı kripto para etkinliğinde konuştu. Olumlu açıklamalar yapmasıyla yatırımcıları ve topluluğu sevindiren yönetici, yaşanan teknolojik sıçramaları bankacılık sektörünün kullanması gerektiğini kaydetti.

  Bankalar ile kripto paraların rakip olmadığını dile getiren Montag şunları söyledi: “Bugün yaşanan teknolojik sıçrama bankaların çok daha etkin olmalarını sağlayacaktır. Sistemlerde daha az hata olacaktır. Bu yüzden bankalar olarak bu teknolojiyi en iyi şekilde kullanıp, ondan yararlanıp, sistemin bir parçası olmamız lazım.”

  Bankalar Kripto Para Karşılığı Borç Verecek Mi?

  Kripto para birimlerine karşılık borç verme konusunda gelen soruları yanıtlayan Montag, şu dönemde sanat eseri karşılığında bile kredi verdiklerini söyledi. Fakat kripto para birimlerindeki yüksek volatilite sorunu nedeniyle bu durumun stres yarattığının altını çizdi. 

  Dev bankanın üst düzey yöneticisi, hisse senetleri karşılığı kredi vermenin sıkıntılı bir durum olduğunu belirterek şunları söyledi. “Ancak bugün hisse senetleri karşılığında borç vermeniz durumunda bile para kaybedebilirsiniz. Bu, sinirleri geren bir durum. Dolayısıyla daha az volatilite ve daha fazla istikrar olursa, banka bu konuya da el atabilir. Ancak tüm bunlar olmadan önce, istikrar konusunda tabii ki bazı adımların atılması gerekecektir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle