Kripto Para

İngiliz bankasından kısa vadeli BTC ve ETH fiyat tahmini!

  Resesyon söylentilerinin arasında kripto para piyasasının geleceği merak konusuyken İngiliz bankacılık devi Standard Chartered’dan yeni bir rapor geldi. Uzmanlar sene sonuna kadar Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) bekledikleri fiyatları açıkladı.

  Kripto para piyasası uzun süren ayı sezonunda yatırımcılarını tedirgin etmeye devam ediyor. Lider kripto para birimi BTC tarihsel olarak pozitif geçirdiği ekim ayında yine zorlanmaya başladı. BTC önderliğinde kripto paralardaki satış baskısı artarken yılsonu tahminleri peş peşe gelmeye başladı.

  Dünyanın en büyük yatırım bankalarından olan Standard Chartered analistleri, kripto paraların geleceğini değerlendirdi. İngiliz bankacılık devinin analist ekibi BTC ve ETH için yılsonunda görülebilecek fiyat seviyelerini açıkladı. Uzmanların hazırladığı rapora göre her iki varlık içinde kısa vadede yükseliş hareketi bekleniyor.

  Standard Chartered BTC ve ETH Raporu

  Daha önceki tahminlerinde BTC fiyatının 175 bin dolara ulaşabileceğini öne süren analistler, ETH için 35 bin dolar beklentisini açıklamıştı. Standard Chartered’ın son kripto para raporu yatırımcıları bir kez daha heyecanlandırdı. Geoffrey Kendrick liderliğindeki analist ekibi ETH fiyatının 2026 yılının sonunda 8 bin dolara ulaşmasını bekliyor.

  Analistler ayrıca bu fiyat seviyesinin sadece bir başlangıç olacağını ve uzun vadede ETH fiyatının 26 bin dolar ila 35 bin dolar arasında bir yere çıkacağını kaydetti. Raporda dikkat çeken ifadelere göre ETH’nin gerçek kullanım alanı için gerekli ortam henüz oluşmadı. Uzmanlar oyun ve tokenizasyon alanındaki gelişmelerin ETH’nin konumunu güçlendireceğini ve fiyatın hızlı bir şekilde artacağını düşünüyor.

  BTC 2 Ay İçinde 50 Bin Dolara Çıkabilir Mi?

  Lider kripto para birimi BTC hakkında iddialı tahminlerde bulunan Standard Chartered analistleri yılsonuna kadar 50 bin dolar seviyesini işaret etti. Uzmanlar, yükseliş hareketinin önümüzdeki yıl devam edeceğini ve BTC fiyatının 2024 sonunda 120 bin doları göreceğini iddia ediyor.

  Kendrick, madencilerin şu anda ellerindeki BTC’lerin neredeyse tamamını sattıklarını belirterek “Şu andaki ortamda Bitcoin’lerin yüzde 100’ü satılmaya devam ediyor ancak fiyat 50 bin dolara ulaşırsa bu oran %20-30’a inecektir” açıklamasında bulundu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle