Kripto Para

Maradona’nın NFT koleksiyonu piyasaya sürülüyor!

  Futbol tutkunlarının ve NFT (non fungible token) yatırımcılarının, eşsiz dijital spor koleksiyonlarını satın almalarını, takas etmelerini ve satmalarını sağlayan bir platform olarak hizmet veren EX Sports, Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona’nın 10 nadir hatırasından oluşan bir NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini açıkladı.

  Kripto para piyasalarında 2021 yılında gelen devasa büyümeler ile birlikte, sektörün kapsadığı hemen hemen her alanda da değer artışları görüldü. Kripto para endüstrisinin sınırlarını genişletmesi NFT (non fungible token) ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının da popülaritesini arttırdı. Gelen bu yoğun ilgi artışından payını çok ciddi şekilde almayı başaran NFT sektörü, şimdi ise Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona’nın 10 eşsiz hatırası ile buluşmaya hazırlanıyor.

  Maradona NFT Koleksiyonunda Neler Var?

  Futbol severlerin ve NFT yatırımcılarının dijital spor koleksiyon ürünlerini NFT tabanlı olarak alıp – satmasını ve takas etmelerini sağlayan bir platform olarak hizmet veren EX Sports, Maradona’nın 10 eşsiz hatırasından oluşan bir “Maradona NFT” koleksiyonunu piyasaya süreceğini açıkladı. Söz konusu koleksiyon ürünleri arasında Maradona’nın yıpranmış bir Napoli forması, Napoli – Spartak Moskova arasında oynanan maçtaki top ve bir kaptanlık pazu bandı bulunuyor.

  30 Ekim’de Koleksiyondan 4 Ürün Satılmıştı

  30 Ekim tarihinde Dubai’de DMCC Crypto Center’da sadece VIP’ye özel bir etkinlikte Maradona’nın 4 Platinium NFT’si açık arttırmaya çıkarılmıştı. Burada kazanan tekliflerin sahiplerine, 1986 Meksika Dünya Kupası’ndan imzalı bir Arjantin forması ve 1984 yılında Napoli ile sözleşme imzalarken kullanılmış bir ST Dupont kalemi gibi Maradona’nın eşyalarının mülki hakları da verilmişti. Burada aralarında 1979’da FIFA Gençlik Dünya Kupası’nda El Mundo tarafından Maradona’ya verişlen kupa da dahil olmak üzere ürünler 79 bin dolara satılmıştı.

  Koleksiyonun Son 6 Parçası Sahiplerine Ulaşacak

  EX Sports, gerçekleştirilen açık arttırma sonrası, Maradona’nın hatıralarını içeren kalan son 6 parçadan birine sahip olmak isteyenler için bu ürünleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Burada satışa çıkarılacak olan her bir öge, Maradona markasının isim ve kullanım haklarının sahibi olan Maradona’nın eski menajeri ve Maradona’nın arkadaşı Stefano Ceci tarafından yasal olarak yetkilendirilmiş şekilde piyasaya sürülecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle