HODL Token Nedir? Nasıl Alınır?

  Blok zincir üzerinden gelir elde etme imkanı sunan özelliği ile ön planda olan HODL Token hakkında pek çok soru soruluyor. Kripto para yatırımcıları en çok HODL Token nasıl alınır, projesinin amacı nedir, avantajları, dezavantajları neler gibi soruları öğrenmek istiyorlar. Bu yazımızda HODL Token hakkında bilgi verecek ve akılda yer alan bu sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. 

  HODL Token Nedir?

  HODL Token, Binance akıllı zincirde yer verilen yansıtma ekosistem Hodl’da çalışan kripto paradır. HODL Token, her işlemde sabit %3 işlem ücreti uygulayan bir token’dır. İşlem ücretlerinin bir kısmını anında tüm token sahipleri arasında paylaştırır. HODL Token, akıllı sözleşmeler ile token tutmayı ve gelir elde etmeyi sağlayan BSC ağında işlem gören bir projedir. Ayrıca HODL Token, sahiplerine staking, madencilik ve alım-satım harici farklı blok zincir ödülleri üzerinden token kazanma imkanını sunan bir blockchain platformudur.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  HODL Token projesinin amacı, faiz garantisi veren blok zincir’i yaratmaktır. Bu amacına ulaşan proje, staking yerine sahiplik üzerinden token kazanma imkanını sunar. HODL Token sahibi olan ve onunla işlem yapanlar, her yıl blok zincirden gelen %10’luk faiz getirisini kazanırlar. Projenin bir diğer amacı aynı anda staking ve madencilik işlemlerini de tercih edenlere sunabilmektir. Hodl Token sahipleri cüzdanlarında token tutarak, pasif gelir kazabilir veya CPU madencilik yapabilirler. Proje hakkında diğer nitelikleri şuradaki linkte yer alan Whitepaper sayfasından öğrenebilirsiniz.

  HODL Token Yorum

  HODL Token hakkındaki analist yorumlarında onun akıllı sözleşmeleri devreye alma hızından söz ediliyor. Bu token’ın akıllı sözleşmeleri, Ethereum’a göre çok daha hızlı şekilde devreye aldığı yorumlarda belirtilmiştir. Bir oluşum zamanının ise sadece 154 saniye olduğu aktarılmış. İşlem onaylarında saniyelik bekleme süresi sunan Hodl Token’ın yatırımcı kitlesinin genişletebileceği belirtiliyor. 

  HODL Token Geleceği Ne Olur?

  HODL Token geleceği hakkında tahminlerini sunan analistler, onun değerlenebileceğini açıklıyorlar. Analistlere göre HODL Token, 2021 yılı Haziran başında 0.00000025 dolar ile 0.00000030 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. Yatırımcıların dikkatini bu yöne çekebilecek ikinci artışı ise 2021 senesi Ağustos ardından yapmasını bekliyorlar. Analistler ilgili ay ardından HODL Token fiyatının 0.00000040 dolar ile 0.00000045 dolar bandı arasında olabileceğini belirttiler. 

  HODL Token Nasıl Alınır?

  HODL Token almak için izlenecek aşamalar şu şekildedir:

  • 1. Adım: HODL Token şuanda PancakeSwap borsasının işlem listesinde bulunuyor. Bu yüzden internetten PancakeSwap borsasına erişilmelidir. 
  • 2. Adım: Borsaya giriş ardından hesap oluşturulmalıdır.
  • 3. Adım: Bu hesaba, borsa içindeki “pata yatır“ sekmesi kullanılarak, yatırım amaçlı para yatırılır. 
  • 4. Adım: Bakiyenin oluşması sonrasında borsadan HODL Token paritesine ulaşılan işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Bu bölümde görüntülenen güncel fiyattan veya tercih edilen daha uygun fiyattan HODL Token alım emri verilir. 
  • 6. Adım: Satın alma emri onay aldığında tokenlar hesabın sanal cüzdanında görülür ve burada saklanabilir. Tercihen daha güvenlikli bir saklama için donanım cüzdana da transfer edilebilirler. 

  Aşamaların doğru izlenmesi ardından satın alım başarıyla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  HODL Token avantajları:

  • Ödüller: HODL Token sahipleri, yatırım işlemlerin, aktif şekilde yaparken, her yıl içinde %10 ödül dağıtımından yararlanırlar. Sistemde eşit dağılımlı ödül dağıtım mantığı öndedir.
  • Pasif Gelir: HODL Token sahipleri cüzdanlarında token kilitleyerek, yeni tokenları kazanabilirler. Alım-satım harici bir alandan pasif gelir elde etme şansına sahiplerdir. 
  • Hızlı İşlem: HODL Token ile yapılan işlemlerde bekleme süresi sadece 154 saniyedir. Projenin teknolojisi bu avantajı transfer ve alım-satım alanlarında sunar. 
  • Düşük Masraf: HODL Token ile sınır ötesine transfer ve takas işlemleri, geleneksel bankacılık hizmetlerinin işlem ücretlerinde daha düşük masraflar ile yapılır.

  Dezavantajları Ne?

  HODL Token dezavantajları:

  • Düşük Erişilebilirlik: HODL Token, sadece ancakeSwap borsasında listelenir. Bu yüzden işlem hacmi geniş borsalardaki tüm hesaplar üzerinden ona rahatlıkla erişmek mümkün değildir.
  • Saldırı Riski: HODL Token, sanal cüzdanlarda saklanırken, borsalarda meydana gelebilecek saldırı risklerin, bakiyeyi tehlikeye sokabilir. Token’ın korunması için çevrimdışı modda kullanılabilen donanım cüzdanlarda saklama tercih edilir.

  Sonuç

  HODL Token, sahiplerine ödül kazandıran ve staking ile pasif gelir elde etmeye imkan sunan bir kripto paradır. Adından da anlaşılacağı üzere, yatırım yapan kullanıcılarının bu para biriminde beklemeleri hedefliyor.

  Bunun için de yatırımcılara düzenli pasif gelir imkanı sunuyor. Projenin ismi, kripto para topluluğunun ürettiği ve “satmadan bekle” anlamına gelen HODL tabirinden geliyor. Analistler HODL Token’ın 2021 senesinde değerlenebileceğini belirtiler. Eğer tahmin edilen 0.00000040 dolar düzeyi fiyata ulaşabilirse, yatırımcı topluluğu için karlı şartları yaratabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle