Dogecoin altcoin piyasasında yaşanan düşüşe dirandi

  Tesla Motors’un 1.5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) satın aldığını açıklaması, lider kripto para biriminin fiyatında adeta patlama yarattı. Bitcoin yükselirken Dogecoin (DOGE) dışında altcoin düşüşü de başladı…

  Kripto para piyasasında yatırımcıların yakından takip ettiği gelişmeler, kripto para birimlerinin fiyatlarında önemli ölçüde etki etmeye devam ediyor. Son olarak Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla Motors, SEC’e yaptığı bildiride şirketin 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bu gelişme Bitcoin fiyatını uçuşa geçirirken haberin duyulmasının ardından çok kısa süre içinde Bitcoin’in değeri 6 bin dolar arttı.

  Netice itibarıyla Bitcoin 40 bin doları aştı ve önündeki engelleri de teker teker temizlemeye başladı. Lider kripto para biriminde daha önce 44 bin 127 dolar seviyesi görülmesine rağmen yüksek satış baskısı sebebiyle düşüş trendi başlamıştı. Ancak Tesla’nın satın alma haberi tam da bu trendin kırılma noktasında geldi ve BTC yeniden 40 bin doların üzerine sarkarak hızlı yükselişini sürdürdü.

  Bitcoin Yükselirken Altcoinler Düştü

  İlk hedefi 43 bin dolar direncini çok kısa sürede temizleyen Bitcoin gece saatleri boyunca yükseliş trendini sürdürdü. Nefes almadan tırmanışa devam eden Bitcoin fiyatı 47 bin dolar barajını da aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. BTC’deki bu yükseliş trendi, altcoinlerin piyasa hakimiyetini de olumsuz etkiledi. Bitcoin özellikle Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık BTC satın alma haberinin ardından piyasa hakimiyetini yine güçlendirdi. Lider kripto para birimi piyasa hakimiyetini birkaç saat içinde %63’ün üzerine çıkardı. 

  Dogecoin (DOGE) Düşüşe Direndi

  Genelde piyasadaki en değerli coinin fiyatı oynak olurken bugünkü durum aksini gösterdi. Kripto para piyasasındaki pek çok altcoin, BTC’ye oranla değer kaybetmesiyle yatırımcısını üzdü. Başta XRP olmak üzere pek çok kripto para biriminde günü kayıpla kapadığı görüldü. Ancak Dogecoin (DOGE), altcoinlerde görülen düşüşe direnmeyi başardı. Elon Musk’ın dilinden düşürmediği kripto para birimi DOGE, 0.080 dolar civarındaki konumu koruyarak yatırımcısına zarar yazmadı. Bununla birlikte DOGE, son 24 saatte %18, son 7 günde ise %120 oranında yükseliş yaşamasıyla dikkatleri üzerine çekti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle