Kripto Para

Bitcoin gerçek anlamda Ay’a gidecek!

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, sektör temsilcileri Bitcoin’in benimsenmesini arttırmak için çeşitli hamleler yapıyor. ABD merkezli uzay şirketi Astrobotic ile BitMEX kripto para borsasının ortaklığından yeni hamle geldi…

  ABD merkezli ticari uzay şirketi Astrobotic Technology, bu sene popüler kripto para borsalarından BitMEX ile ortaklık kapsamında Ay’a 1 Bitcoin gönderecek. Kripto para dünyasında büyük heyecan yaratan bu gelişme aynı zamanda kripto para basınında da geniş yankı buldu. 

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) benimsenmesini ve popülerliğini arttırması beklenen bu hamle, BTC savunucularından da destek gördü. NASA ile sözleşme imzalayan Astrobotic Technology, Peregrine adını verdiği uzay aracını 2021 yılının son çeyreğinde Ay’a yollama planlarını yapıyor. Bu yıl sonu gelmeden projenin başarıyla tamamlanması bekleniyor. 

  BitMEX Kripto Para Borsasından Ortaklık Anlaşması

  Astrobotic Technology ile BitMEX kripto para borsası, Ay’a 1 BTC göndermek için iş birliği yapmaya karar verdi. Ortaklıkla ilgili yapılan açıklamada Peregrine – 1 adı verilen uzay aracının tek yükünün Bitcoin’den oluşacağı ifade edildi. Öte yandan bu projenin kamuoyuna aktarılması için de moob.tc alan adına sahip bir internet sitesi oluşturuldu.

  2021 yılının Kasım ayında tamamlanması beklenen proje, şimdiden Bitcoin yatırımcıları ve destekçilerinden büyük ilgi gördü. Ortaklık kapsamında yapılan açıklamada, BTC yatırımcılarını heyecanlandıran şu ifadelere yer verildi: “2021’in Kasım ayında BitMEX ve Astrobotic, Ay’a 1 Bitcoin yüklü benzersiz bir fiziksel coin gönderiyor. Fiziksel coin, iniş yaptığında, herhangi biri onu almaya değer bulana kadar Ay’da kalacak. Bundan onlarca yıl sonra değeri ne kadar olacak?”

  “Bitcoin Kelimenin Tam Anlamıyla Ay’a Gidiyor”

  Ay’da yer alacak 1 BTC’nin adresinin de açıklanacağı ve böylelikle isteyen kişilerin BTC’nin alınmasına tanık olabileceği öğrenildi. Ayrıca isteyen BTC yatırımcıları bu adrese bir miktar satoshi gönderebilecek.

  Lansman öncesinde bu proje hakkında açıklamalarda bulunan Astrobotic CEO’su John Thornton, bu projeden duydukları heyecanı şu şekilde açıkladı: “Evet, Bitcoin kelimenin tam anlamıyla aya gidiyor. Bu yükü, yüzeye fırlatacağımız için inanılmaz heyecanlıyız ve görevi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle