Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 24 Nisan 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında toparlanma çabası devam ederken, bazı altcoinlerde hızlı yükselişler yaşanması dikkatlerden kaçmadı. gün içinde oldukça volatil geçen kripto para piyasasında yatırımcılar henüz rahatlamış görünmüyor.

  Son dönemde sert düşüşler yaşanan kripto para birimlerinde 24 Nisan Cumartesi günü öne çıkan gelişmeleri ve fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kurumsal firmalar ve küçük yatırımcı için Bitcoin firması Kryptoin’in ETF başvurusunu değerlendirmeye aldığını açıkladı. Bu gelişme BTC fiyatındaki düşüş trendini tersine çevirebilecek olumlu bir hamle olarak yorumlandı. 

  Ünlü kripto analisti PlanB, BTC fiyatındaki son düşüşün boğa rallisinin bittiği anlamına gelmediğini vurguladı. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği analist, bu düşüşlerin doğal olduğunu belirtti. BTC’nin stok akış modeline göre yıl sonunda 100 bin dolar ile 380 bin dolar arasında bir fiyata sahip olacağını söyleyen analist pozitif konuştu. 

  Ancak BTC geleceği hakkında olumsuz görüş bildiren isimler de basında yer aldı. Piyasa uzmanı Peter Brandt, Bitcoin fiyatının kısa vadede çok daha fazla düşeceğine inanıyor. Bitcoin ve enflasyon arasında bir ilişki olmadığını söyleyen Nassim Taleb ise Bitcoin’i balon olarak nitelendirdi. Altcoinlerde ise CoinShares’in raporuna göre, kurumsal yatırımcılar XRP satın almaya başladı.

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Thinking Crypto ile gerçekleştirdiği röportajda Ripple şirketine ait cüzdandaki XRP’lerin geleceği hakkında önemli açıklamalar yaptı. XRP ekosisteminin şeffaf olması için ve onun yararına olacak şekilde XRP tuttuklarını söyleyen yönetici, XRP yatırımcılarının güvenini tazeledi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Gün içinde 50 bin dolar üzerinde kalma savaşı veren Bitcoin fiyatında, kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre yüzde 0.58 oranında artış yaşandı. Ethereum fiyatı yüzde 3’ten fazla kaybederken diğer popüler altcoinlerin genelinde düşüşün devam ettiği görüldü. Cardano (ADA) fiyatında da bir miktar toparlanma olurken günün en çok kazandıran altcoin projesi ise yüzde 17.35 oranındaki artışla Dogecoin (DOGE) oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle