BTC yeni dip seviyeyi fiyatlıyor! Uzmandan BTC analizi

  Wall Street’in önde gelen isimlerinden Katie Stockton, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) grafiğini değerlendirdi. Ünlü analist, stokastik indikatörünün aylık görünümüne dikkat çekerken “aşırı alım düşüşü” sinyalini vurguladı.

  Kripto para piyasasında belirsizlik ortamı yaşanırken yatırımcılar, BTC fiyatında yükseliş olup olmayacağını merak ediyor. Finans dünyasının tanınan ismi Fairlead Strategies’in kurucusu Katie Stockton, BTC için aşırı alım düşüşü yaşandığını vurguladı. Uzmanın bu yorumu, kripto paralarda yükseliş beklentisi olan yatırımcıları endişelendirmeye yetti.

  Katie Stockton, yatırımcılara gönderdiği notta BTC geleceğine ilişkin görüşlerini açıkladı. Uzman, BTC hakkında boğaların beklentilerine ters açıklamalar yaptı. Mevcut BTC grafiğini inceleyen analist, stokastik indikatörünün aylık görünümüne dikkat çekti. Bu indikatör 0 ila 100 arasında bir değere işaret ediyor.

  BTC Boğalarını Üzen Sinyal

  Finans dünyasında sık sık kullanılan stokastik indikatörü 80’in üzerini gösteriyorsa aşırı alım anlamına gelir. Tam tersi 20’nin altına işaret ettiğinde ise varlık ticaretinde aşırı alım düşüşü sinyali gelir. Stockton, bu verilerden yola çıkarak BTC fiyatındaki beklentisiyle ilgili raporu yatırımcılara gönderdi.

  Deneyimli finans uzmanı, aşırı alım bölgesinde düşüş olduğunda, varlık fiyatında yukarı yönlü momentumun zayıfladığını belirtiyor. Fairead Strategies’in kurucusu Katie Stockton, buradan yola çıkarak BTC fiyatında yeni bir yükseliş beklentisinin çok düşük bir ihtimal olduğunu ima etti.

  BTC Fiyatı Yeni Dip Arayışında

  Stockton, uzun bir süredir konsolide olan BTC fiyatıyla ilgili “Ağustos ayının sonunda, Bitcoin aylık stokastiklerinde bir gerilemeyle aşırı alım düşüşünü doğruladı. Düşüş, özellikle haftalık bulut modelinden 31 bin 900 dolar direncini artıran aylık bulut modelinin yapısı göz önüne alındığında, dip oluşturma sürecinin uzatılabileceğini gösteriyor.” yorumunu yaptı.

  Fairead Strategies’in kurucusu BTC’deki bu hareketlerle konsolidasyon sürecine davam edeceğini belirtiyor. Bulut direncini kırmakta zorlanan en büyük kripto para birimi, uzun bir yeni dip yapma sürecine girdi. Geçmiş yıllardaki verilere bakıldığında BTC’de 2 kritik tarihte aşırı alım bölgesinde gelen düşüş sinyali dikkat çekmişti. Bunların ilki 2017’nin Aralık ayında yaşanırken, 2021’in başlarında da benzer bir süreç yaşandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle