Kripto Para

Ripple, Umman bankası ile ortaklık kurdu!

  ABD merkezli Blockchain devi Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açmış olduğu davaya rağmen ortaklık adımları atmaya devam ediyor. Yeni ortaklıklar kurmaya devam eden Ripple, böylece dava sürecinde XRP yatırımcılarının da umutlarını diri tutmayı başarıyor.

  ABD merkezli Blockchain devi Ripple, geçtiğimiz yılın Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı 1,2 milyar dolarlık dava ile sarsıldı. Dava o tarihten bu yana devam ediyor ve nasıl sonuçlanacağı hala bilinmiyor. Dava sürecinde darbeler alan Ripple, daha önce de olduğu gibi yine yeni ortaklıklara imza attı. Geçtiğimiz dönemlerde dava devam etmesine rağmen ortaklık adımları atarak XRP yatırımcılarının umutlanmasını sağlayan Ripple, yeni ortaklıklarla bu umutları diri tutmayı başarıyor.

  BankDhofar RippleNet Bünyesine Dahil Oldu

  Ripple, bu kez de Umman’ın en büyük ikinci bankası olan BankDhofar ile ortaklık kurduğunu duyurdu. RippleNet bünyesine dahil olan BankDhofar, bundan sonra belirli havale işlemlerinde ve havale kanallarında RippleNet kullanacak. BankDhofar ile Pune merkezli Induslnd Bank arasındaki havale işlemleri, bu ortaklıktan sonra RippleNet altyapısı ile gerçekleştirilecek. Ripple tarafından yayınlanan bildiriye göre aynı zamanda bu gelişme bir ilki de içeriyor.

  2 Bin 600 Dolara Kadar Gerçek Zamanlı Havale Yapılabilecek

  Ripple gönderisine göre, bu ortaklık sayesinde iki banka arasında ilk kez gerçek zamanlı mobil ödeme yapılabilecek. Bunun gerçekleşmesinde RippleNet önemli bir rol oynuyor. Umman merkezli BankDhofar bankasının müşterileri, doğrudan mobil uygulamayı kullanarak 2 bin 600 dolara kadar olan transferlerini Hindistan’a gönderebilecek. Umman ile Hindistan arasında ilk kez gerçek zamanlı ödeme yapılabilecek olması, Ripple’ın sunduğu altyapı avantajlarının birini daha gözler önüne seriyor.

  Hindistan Dünyada En Çok Havale Yapılan Ülke

  Ripple, ortaklığı duyurduğu açıklamasında bu ortaklıktan dolayı gurur duyduklarını ifade etti. Ayrıca Ripple açıklamasında Hindistan’ın havale sektöründe lider konumda olduğu da vurgulandı. Zira Hindistan, dünyada en fazla havale yapılan ülke konumunda bulunuyor. Diğer ülkelerde çalışan Hindistanlı vatandaşlar, ülkelerine farklı yöntemler ile para gönderiyor.

  Ripple sadece 1 hafta önce de Mısır’ın en büyük bankası olan Mısır Ulusal Bankası ile ortaklık kurmuştu. Gelen yeni ortaklık açıklamalarından sonra XRP fiyatı 1 doların üzerine çıktı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle