Kalemder

MicroStrategy yeni Bitcoin (BTC) alımıyla gündemde

  Yüklü miktarda yaptığı kripto para yatırımları ile adından söz ettiren MicroStrategy, yeni bir Bitcoin alımı daha yaptı. Dev şirket, 10 milyon dolar karşılığında 295 adet Bitcoin (BTC) aldığını duyurdu…

  Kripto para sektöründe en çok konuşulan ve en ünlü kurumsal Bitcoin (BTC) yatırımcılarından biri olan MicroStrategy, yine gündeme gelmeyi başardı. Popüler iş zekası firması MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şahsi Twitter hesabı üzerinden yeni bir duyuru yayınladı. 

  Söz konusu duyuruda MicroStrategy şirketinin 10 milyon dolar karşılığında 295 adet Bitcoin (BTC) alımı yaptığı belirtildi. Buradan hareketle dünyaca ünlü firmanın bu satın alımını Bitcoin başına 33.8 bin dolar ödeyerek yaptığı hesaplandı. Sektörün ünlü iş zekası şirketi MicroStrategy, Bitcoin yatırımlarına tüm hızıyla devam eden kurumsallar arasında yer almayı sürdürüyor.

  MicroStrategy 33 bin Dolardan BTC Aldı 

  2 Şubat tarihli duyuruya göre şirket Bitcoin’e 10 milyon dolar daha harcayarak yatırım portföyünü genişletti. Firmanın 295 Bitcoin daha satın almasıyla birlikte toplam Bitcoin varlığı 71 bin 079’a çıkardığı görüldü. Bu durum, dev şirketin Bitcoin için ödediği ortalama fiyatı 16.109 dolar seviyesine getiriyor.

  Kripto para sektöründe adından sık sık söz ettirmeyi başaran MicroStrategy şirketi, Bitcoin satın almak için şu ana kadar toplamda 1.145 milyar dolar harcadı. Şirketin verilerine göre Bitcoin fiyatının yükselmesinin ardından bu rakam yaklaşık 2.5 milyar dolar seviyesine ulaştı.

  Bitcoin Fiyatı Yükselecek Mi?

  Kurumsalların BTC satın almaya devam ettiği bu dönemde, perakende yatırımcılar da Bitcoin (BTC) fiyatı konusunda meraklarını gidermeye çalışıyor. Hafta başından itibaren kademeli yükselişini sürdüren Bitcoin fiyatında 34 bin dolar seviyesinin üzeri korunmaya devam ediyor. Kripto para uzmanları, lider kripto para biriminin fiyatında bu seviyenin bir süre daha yatay şekilde ilerleme kaydedebileceğini düşünüyor.

  Popüler kripto para analistleri, Coinbase kripto para borsasından 500 milyon dolarlık Bitcoin çıkışının yapılmasını olumlu buluyor. Bu tür gelişmelerin BTC fiyatında yükseliş sinyali olduğunu belirten analistler, son dönemdeki en büyük borsa hareketlerini görülmesine dikkat çekiyor.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle