Gayrimenkul mü, DOGE mu? Musk da tartışmaya katıldı

  Kripto para topluluklarında yer alan “Digi Gal” kullanıcı isimli bir Twitter kullanıcısı, Dogecoin (DOGE) ve gayrimenkul yatırımlarını kıyaslayan bir MEM (meme) paylaştı. Digi Gal’ın paylaşımına Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da gülerek yanıt verdi.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında kripto para piyasalarının en popüler isimlerinden biri oldu. Musk, özellikle bir şaka coin’i olarak ortaya çıkan MEM tabanlı Dogecoin’e (DOGE) verdiği açık destek ile 2021 boyunca dikkatleri çekti. Son dönemlerde DOGE ile ilgili paylaşımlarını neredeyse bitiren Musk’ın DOGE ilgisinin azaldığı düşünülüyordu. Ancak Twitter üzerinden yapılan “DOGE – gayrimenkul yatırımı” kıyaslamasına Musk da yanıt verdi.

  Kullanıcı Ebeveynler ile Yeni Nesli Kıyasladı

  Kripto para topluluklarında yer alan “Digi Gal” kullanıcı isimli Twitter kullanıcısı 23 Haziran tarihinde Twitter’dan bir paylaşımda bulundu. Digi Gal, gönderisinde Dogecoin ile gayrimenkul kıyaslaması yapan bir MEM paylaştı. Söz konusu MEM’in içeriğinde ise ebeveynlerin 30’lu yaşlardayken gayrimenkul yatırımına yönelmesi ve şimdiki 30’lu yaşlarda olanların DOGE yatırımlarına yönelmesi konusu yer alıyor.

  Elon Musk Paylaşıma “Gülerek” Yanıt Verdi

  Paylaşımın şaka içeren kısmı ise ebeveyn olarak tasvir edilen kişilerin sağlıklı birer birey gibi görünürken, DOGE yatırımı yapan günümüz bireyin oldukça bitap düşmüş bir kişi olarak tasvir edilmiş olması. Yani Digi Gal, paylaşımında “Anne-babalarımız 30 yaşında ev alarak mutlu oldular, bizler ise 30 yaşımızda DOGE alarak kendimizi yıprattık” imasında bulundu. Söz konusu paylaşım 3 binden fazla retweet ve 40 bin 600’den fazla beğeni aldı.

  Digi Gal’ın paylaşımına beklenmedik şekilde yorum yapan kişi de Elon Musk oldu. Bu paylaşım Elon Musk’ın hoşuna gitmiş olacak ki Musk paylaşıma gülücük emojisi ile karşılık verdi. Musk’ın bu yanıtı, yeniden DOGE paylaşımlarına başlayıp başlamayacağı sorusunu akıllara getirdi.

  Y ve Z Kuşaklarının Gayrimenkul ve Kripto Para Yatırımlarına Yönelimleri

  Daha önce U.Today bir araştırma yapmıştı. Y kuşağı ve Z kuşağının hangi varlıklara yöneldiğini araştıran bu çalışmada, kimlerin gayrimenkul yatırımlarına, kimlerin kripto para yatırımlarına yöneldiği incelenmişti. Araştırmanın sonuçlarına göre Y ve Z kuşağını yatırım tercihleri arasında ayıran net bir çizgi yok. Her iki kuşak da araştırma sonucuna göre her iki tür varlığın da karışımını tercih ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle