Bitcoin lider konumunu kaybedebilir mi?

  Son dönemlerde yaşadığı fiyat artışının yanı sıra kısa zamanda gösterdiği dev gelişme ile de sık sık gündeme gelen Bitcoin’in liderliğini kaybetme ihtimali tartışma konusu oldu. Michael Saylor son 10 yıl içinde en iyi performans gösteren varlık olarak kabul edilen Bitcoin’in liderliği başka bir kripto paraya kaptırmasının mümkün olmadığını belirtti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin, 2020 yılının ortalarından bu yana gösterdiği fiyat yükselişi ile dikkat çekiyor. Bununla beraber Bitcoin’in piyasa hacmi ve büyüme hızı da kripto para sektöründe en çok tartışılan konular arasında yer alıyor. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, lider kripto paranın en büyük destekçileri arasında yer almakla beraber Bitcoin’in büyüme hızı ile birçok teknoloji hissesini geride bıraktığını açıkladı. Ünlü CEO, Bitcoin’in son yıllarda ilgi gören yatırım araçları arasında yer alan teknoloji hisselerini gerisinde bırakmasından övgü ile söz ediyor.

  Ünlü CEO Michael Saylor Bitcoin ile ilgili açıklamalarında lider kripto para biriminin teknoloji hisselerini bile geride bırakacak kadar büyümesinin en önemli nedenlerinden biri olarak ise makroekonomik verileri gösteriyor. Enflasyon gibi makroekonomik verilerin Bitcoin yükselişini desteklediğini belirten Saylor, Bitcoin’in lider konumunun güçlenmesine dikkat çekti.

  Charles Hoskinson kripto dünyasında işlerin çok hızlı değişebileceğini iddia ediyor

  Michael Saylor Bitcoin’in lider konumunun güçlenmesi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunurken, piyasada ise Bitcoin’in bu konumu kaybetme ihtimali üzerine tartışmalar meydana geldi. Kripto para sektörünün popüler isimlerinden ve Cardano’nun CEO’su Charles Hoskinson kripto piyasasında işlerin çok hızlı değiştiğinden bahsediyor. Ünlü isim Ethereum ile ilgili verdiği örnekte kripto para piyasasındaki varlıkların çok hızlı kaybolabileceğini iddia etti.

  Hoskinson’un Ethereum üzerinden verdiği yok olma ihtimalinin Bitcoin için geçerli olup olmadığı ise merak konusu oldu. Michael Saylor bu konuda da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  Michael Saylor: Bitcoin’in lider konumunu alabilecek kapasitede varlık yok

  Saylor Bitcoin’in lider konumunu kaybetmesinin mümkün olmadığını düşünüyor. Bitcoin’in en az 10 yıl daha lider konumda kalmaya devam edeceğini açıklayan ünlü CEO, piyasada trilyonluk değeri olan başka bir varlık olmadığını belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle