Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 3 Eylül 2021

  Durgun haftada lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bir kez daha 50 bin dolar seviyesinin üzerini test ederek tüm piyasaları pozitif yönlü hareketlendirmişti. Bu hareketliliklerin ardından yeni günde BTC, bir kez daha 50 bin dolar üzerini gördü ve 51 bin dolar seviyesine kadar yaklaştı. BTC’nin pozitif yönlü ataklarını güçlendirmesi, altcoin piyasasına da yeşil grafiklerle yansıdı.

  3 Eylül Cuma gününde Bitcoin ve altcoin piyasasını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Aralık 2020’den bu yana devam eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada mahkemeden kritik bir karar daha çıktı. Yargıç Sarah Netburn, SEC’nin Ripple’ın sunmasını istediği “Slack mesajlarının incelenmesi” talebini kabul etti. Böylece Ripple, kurum içinde Slack uygulaması üzerindeki mesajlaşmaları derleyip mahkemeye sunmak zorunda kaldı. Ripple’ın bu konuşmaları ne zaman toparlayacağı henüz bilinmiyor.

  Bitcoin’in (BTC) yaratıcısı Satoshi Nakamoto’yu temsil eden “Pepe the frog” konseptli NFT ürünü, OpenSea pazarında 111 Ethereum (ETH) karşılığında satıldı. Bu işlem gerçekleştiğinde ödenen ETH’ler 352 bin dolara denk geliyordu. “Nakamoto Kartı” isimli bu özel NFT ürünü, Satoshi Nakamoto olduğu düşünülen Japon mühendis Dorian Nakamoto’dan esinlenerek yeşil renkli bir cilt olarak oluşturulmuştu.

  E-ticaret devi shop.com, kripto paralarla ödeme kabul etmeye başladığını açıkladı. Bundan sonra kullanıcılar, shop.com üzerinden alışveriş yaparken Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash (BCH) ve Dogecoin (DOGE) gibi kripto paralarla ödeme yapabilecek. Shop.com’un kripto varlıklarla ödemeleri kabul etmesinde, dünyanın en büyük kripto para ödeme sağlayıcısı olan BitPay aracı olacak.

  Twitter’ın “Bitcoin ile bahşiş verme” özelliğine ilişkin yeni görüntüler, mobil geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından yayınlandı. Görüntülere bakıldığında, Twitter üzerinden artık kullanıcıların, profillerindeki bahşiş bölümlerinde BTC ve ETH adreslerinin kolayca kopyalanabileceği adres çubuklarının yer aldığı görülüyor.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Bitcoin 3 Eylül Cuma günü, bir önceki güne benzer şekilde yükselişler elde ederek 50 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Güne 49 bin 291 dolar seviyesinde başlayan BTC, gün içinde en yüksek 50 bin 970 dolar seviyesini gördü, en düşük ise 48 bin 362 dolar seviyesini gördü.

  Altcoinler kanadında en önemli gelişmelerden biri bir kez daha Solana’da (SOL) görüldü. SOL 128,580 dolar seviyesinde başladığı günde en yüksek 146,360 dolar seviyesini gördü. SOL, 3 Eylül Cuma günü, açılış fiyat seviyesinin altına hiç gerilemedi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle