Kripto Para

Dev şirket 500 milyon dolarlık BTC aldığını duyurdu

  Kripto para dünyasının en popüler kurumsal yatırımcıları arasında yer alan MicroStrategy, yine boş durmadı. Dev iş zekası firması, daha önce alacağını duyurduğu 500 milyon dolarlık BTC alımını gerçekleştirdi…

  Kripto para topluluğunu bir nebze olsa umutlandıracak haberler yine MicroStrategy şirketinden geldi. Sektörde yüklü miktarda BTC yatırımları yapmasıyla adından sık sık söz ettiren dev iş zekası firması, Bitcoin fiyatındaki düşüş fırsatını yine kaçırmadı. MicroStrategy daha önce alacağını duyurduğu 500 milyon dolarlık Bitcoin’i ortalama 37 bin 617 dolar maliyetle aldığını duyurdu.

  Çin’den peş peşe gelen olumsuz haberler, kripto para piyasasında yine panik ortamı yarattı. BTC fiyatındaki düşüş hız kazanırken ABD merkezli kurumsal yatırımcılar ise alımlarına devam etti. Kripto para yatırımcılarını heyecanlandıracak açıklamalar yine MicroStrategy şirketinden geldi. BTC yatırımı yapan kurumsal firmalar arasında son dönemde tek başına mücadele eden MicroStrategy Bitcoin alımlarına devam etti.

  500 Milyon Dolarlık BTC Alımı

  Dev iş zekası firması, daha önceki duyurusunda 400 milyon dolarlık BTC satın almak için tahvil satacağını duyurmuştu. Bitcoin yatırımları ile bilinen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, bir süre sonra yaptığı açıklamasında bu miktarı 500 milyon dolara çıkardıklarını belirtmişti. 

  MicroStrategy şirketi piyasadaki son düşüş trendini de boş geçmedi. Dev Bitcoin yatırımcısından gelen açıklamaya göre şirket, 37 bin 617 dolar maliyetle 13 bin 5 adet BTC daha satın aldı. Bu gelişme ile birlikte kripto para dünyasının en büyük kurumsal yatırımcılarından biri haline gele n MicroStrategy’nin toplam BTC rezervi 105 bin 085’e yükseldi. 

  BTC Fiyatında Son Durum

  MicroStrategy firmasının 500 milyon dolarlık alım hamlesiyle birlikte BTC fiyat ortalaması da 26 bin dolar oldu. Çin’den gelen olumsuz haberler, Bitcoin fiyatındaki düşüş trendini hızlandırdı. 

  MicroStrategy firmasının Bitcoin alım haberi bir miktar toparlanma yapsa da piyasada hakim olan korku giderek artıyor. Lider kripto para birimi BTC fiyatını inceleyen analistler, yükseliş beklentisi için destek seviyelerinin altında kapanış yapılmaması gerektiğini vurguluyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle