Kripto Para

Marathon Digital ve Riots madencileri ne kadar BTC sattı?

  ABD merkezli kripto para madencilik firmaları Marathon Digital Holdings ve Riot Platforms, Bitcoin (BTC) satışına devam ediyor. Her iki şirket, yeni madencilik cihazlarıyla eylül ayında toplamda 1.500’den fazla üretirken bunların bir kısmını sattı.

  Kripto paralar açısından sıkıntılı geçen eylül ayı geride kalırken, madencilik firmalarının performans raporları yayınlandı. ABD’nin önde gelen kripto para madencilik şirketleri, BTC üretimi ve satışlarıyla dikkatleri üzerine çekti. Madencilik sektörünün önde gelen firmaları Marathon Digital Holdings ve Riot Platforms’un faaliyet raporları belli oldu.

  Dünyanın en büyük BTC madencilik şirketlerinden biri olarak gösterilen Marathon Digital Holdings geçen ay 1.242 BTC üretti. ABD merkezli diğer madencilik firması Riot Platforms ise bir aylık sürede 362 BTC kazdı. Kripto para fiyatların hâlâ beklenen seviyede olmadığı bu dönemde madencilerin gelir-gider dengesini kurmak adına satış yaptıkları görüldü.

  MADENCİLERİN SATTIĞI BTC MİKTARI

  Riot Platforms raporuna göre aynı dönemde 340 adet BTC satışı gerçekleşti. Bu BTC’lerin tanesini ortalama 26 bin 379 dolardan satan şirket böylelikle 9 milyon dolar gelir elde etti. Aynı dönemde Marathon Digital Holdings ise kazdığı 1.242 BTC’nin 800 adedini sattı.

  Marathon Digital Holdings’den yapılan açıklamaya göre şirket aylık faaliyetleri desteklemek, hazineyi yönetmek ve şirketin hedeflerini karşılayabilmek adına BTC satışına devam edecek. Dev madencilik firmasının önümüzdeki dönemde de BTC satacağını açıklaması piyasa üzerinde baskı yaratıyor.

  MADENCİLER BOĞA PİYASASINA HAZIRLANIYOR

  Eylül ayındaki raporlara göre Riot Platforms rezervlerinde hâlâ 7 bin 372 adet, Marathon Digital Holdings kasasında ise 13 bin 776 adet BTC bulunuyor. Her iki madencilik şirketi, beklenen boğa piyasası öncesinde BTC üretimine hız kazandırmak için madencilik cihazlarının bir kısmını yenilemeyi planlıyor.

  Riots Platform, MicroBT madencilik cihazı üreticisinden satın alacağı yeni makinelerle hash rate kapasitesini önce 12,5 EH/s seviyesine uzun vadede 20,1 EH/s bandına çıkaracak. Marathon Digital Holdings ise hali hazırda 23,1 EH/s üretim kapasitesi ile sektörün önde gelen madencilerinden biri olmaya devam edecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle