Bu seviyeden sonra BTC durdurulamaz – Pentoshi

  Kripto para piyasaları Ağustos’un ikinci haftasında yukarı yönlü hareketliliklerini hızlandırdı. Temmuz sonundan bu yana görülen ivmelenme ile analistler de analizlerini paylaşmaya başladı. Bu konuda şöhret salmış olan usta analist Pentoshi, Twitter üzerinden tüm piyasaları heyecanlandıracak tahminlerini paylaştı.

  Kripto para piyasalarında 21 Temmuz tarihinden sonra yukarı yönlü ivmelenmeler görülmeye başladı. Bu tarihten hemen önce Amazon’un Bitcoin (BTC) ile ödeme kabul edeceği iddiaları gündeme gelmişti. Ardından Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Tesla’nın tekrar BTC ödemelerini kabul edebileceğini sinyallerini vermişti. Tesla ve Amazon ile ilgili ortaya çıkan iddialar ve haberler sonrası Bitcoin’in tepkisi hızla değer kazanmak oldu. Ardından Amazon bu haberleri yalanladı ancak hızını almaya başlayan BTC bundan negatif yönde beklendiği kadar etkilenmedi.

  BTC 21 Temmuz’dan Sonra %50 Yükseldi

  21 Temmuz sonrasında BTC, 10 Ağustos tarihine kadar yaklaşık %50 oranında değer kazandı. Söz konusu tarihte 30 bin dolar seviyesinde olan BTC, 10 Ağustos’ta 45 bin dolarda seyretti. Hızlı ve verimli yükseliş, piyasaların da benzer şekilde tepki vermesini sağladı. Piyasada görülen yukarı yönlü hareketliliklerle birlikte, analistler de geleceğe yönelik fiyat tahminlerini paylaşmaya başladı. Bu alanda, tahminleriyle şöhret yakalamış olan ünlü analist Pentoshi de yatırımcılarla Bitcoin fikirlerini ve yorumlarını paylaştı.

  Pentoshi’nin Açıklamaları

  Twitter üzerinden “Pentoshi” kullanıcı ismiyle analizlerine sık sık yer veren usta analist, Bitcoin’in kritik seviyeyi kırmasıyla birlikte bir daha durdurulamayacağını iddia etti. Pentoshi’ye göre BTC’nin durdurulamayacak noktaya gelmesi için aşması gereken seviye 48 bin dolar seviyesi. Ünlü analist, bu seviyenin aşılmasıyla birlikte başlayacak olan olası rallinin artık durdurulamayacağını düşünüyor. Konuya ilişkin olarak Pentoshi şu ifadelere yer verdi:

  “Bana göre Bitcoin’de 48 bin doların üzerinde bu treni durdurabilecek hiçbir şey yok. 48 bin dolar bandının yukarı yönlü kırılması, Bitcoin’de ‘sert yükseliş’ döneminin başlamasını tetikleyecek. 45 bin – 48 bin dolar seviyesi, bence çok güçlü bir direnç seviyesi. Bu nedenle de Bitcoin yukarı yönlü herhangi bir kırılmadan önce muhtemelen 40 bin 600 dolar bandını görebilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle