Kripto Para

Güney Kore'li borsalar kripto paraları askıya alıyor!

  Güney Kore’deki kripto para borsaları, bazı kripto para birimlerini tamamen delist etmeye ya da askıya almaya başladı. Borsaların toplu şekilde bu adımları atması kripto para piyasasında da olumsuz etkiye sebep oldu…

  Güney Kore basınında yer alan haberler, kripto para yatırımcılarının hoşuna gitmedi. Ülkedeki yerel kripto para borsaları, bazı popüler kripto para birimlerini borsadan delist etmeye başladı. Bazı kripto para birimlerinde de alım ve satım işlemlerinin askıya alındığı görüldü. Bu haberler kripto para topluluğunda endişe yarattı. 

  Ülkede Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası sahibi olan 20 kripto para borsasından 11’i toplu şekilde delist duyurularına başladı. Bu kripto para borsalarının peş peşe delist ve kripto para birimlerini askıya alma duyuruları yapmaları yatırımcılarda paniğe neden oldu. Borsaların aynı anda bu hamleye başvurmaları, ülkede kripto para sektöründe uygulamaya koyulacak yeni yasal düzenlemelerin yakın olduğunu düşündürdü. 

  Güney Kore’deki Borsalardan Delist Duyuruları

  Güney Kore’de dijital varlık hizmet sağlayıcısı sıfatı ile faaliyet gösteren platformlardan gelen delist duyuruları kripto para sektöründe endişe yarattı. Borsaların regülasyonlara uyması için Güney Kore İnternet ve Güvenlik Kurumu tarafından verilen sertifikalara sahip olmaları gerekiyor. Bu sertifikayı bulunduran borsaların bazı kripto para birimlerini delist etmeye başlaması dikkatlerden kaçmadı. 

  Ülkenin en popüler kripto para borsalarından Upbit; Paycoin, Maro, Observer, Solve.Care ve Quiztok adlı kripto paraları platformdan delist etti. Bunun yanı sıra Huobi Korea, kendi kripto para birimi Huobi Token’in işlemlerinin askıya aldı. Coinbit borsası ise 8 kripto para biriminde işlemleri durdurma kararı alırken, 28 kripto para birimine de uyarı yaptı.

  Borsalara Yönelik Denetimler Arttı

  Güney Kore kripto para borsalarına yönelik denetimler sıkılaştırıldı. Geçen aydan itibaren Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından denetlenmeye başlayan yerel borsaların regülasyonlara uygun hareket etmeleri gerekiyor. Son kurala göre ülkede sadece kullanıcıların gerçek kimlik bilgilerini toplayan borsalar yasal olarak hizmet verme hakkına sahip olabilecek

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle