Kripto Para

Dijital ödeme şirketi ETH yatırımı yaptı

  Kripto para dünyasına kurumsal yatırımcıların ilgisi hız kesmeden devam ediyor. Son olarak daha önceden Bitcoin satın almasıyla adını duyuran dijital ödeme şirketi Mogo, Etheruem aldığını duyurdu…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, önde gelen kripto para birimlerine hem perakende hem de kurumsal yatırımcılardan ilgi gösteriliyor. Ethereum (ETH) fiyatı her geçen gün, tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu geliştirirken, kurumsal firmalardan da destek alıyor. Kripto para basınında yer alan son gelişmeler ETH yatırımcılarını sevindirdi. 

  Son dönemde yoğun şekilde kripto para satın alan Digital Currency Group’un Bitcoin (BTC) için daha fazla yatırım yapacağı iddiaları gündemdeyken yatırımcıların yüzü gülüyor. Lider kripto para birimi dışında önde gelen altcoin projeleri de kurumsal firmaların radarına takılmaya devam ediyor.

  Mogo’dan Ethereum Satın Alma Hamlesi

  ABD’de teknoloji firmalarının hisse senetlerinin yer aldığı Nasdaq’ta da listelenen dijital ödeme şirketi Mogo, kripto para yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Kripto para dünyasında adını duyurmaya başlayan şirket, bundan önce de yüklü miktarda BTC yatırımı yapmıştı. Mogo resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada 146 adet Ethereum satın alındığı resmiyet kazandı.

  Kripto para uzmanları, kurumsal yatırımcılarının ilgisinin Bitcoin’den sonra lider altcoin Ethereum’a kaydığına dikkat çekiyor. Kripto para dünyasının önde gelen firmalarından kurumsal hamleler peş peşe gelirken dijital ödeme şirketi Mogo da bu kervana katılanlardan oldu.

  Ethereum Kurumsal Yatırımcının Radarında

  Şirket, sahip olduğu nakit rezervlerinin bir kısmını Ethereum satın almak için tahsis ettiğini bildirdi. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu hamle hakkında Mogo yöneticileri şu ifadeleri kullandı: “Etheruem yatırımımız daha önceki Bitcoin yatırımımızı tamamlayan bir unsur. Bu yatırımlarımız blockchain teknolojisinin uzun vadeli potansiyeline ve finansal teknoloji alanıyla bir bütün olduğuna ilişkin inancımızı yansıtıyor.”

  Nasdaq’ta da listelenen dijital ödeme şirketi Mogo, daha önceden açıkladığı kripto para yatırımı stratejisine harfiyen uymayı sürdürüyor. Şirket nakit varlıklarının yüzde 5’ini kripto para birimlerinde tutmaya devam edecek. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği şirkette 33 bin dolar maliyetle 18 adet BTC bulunuyor

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle