Kripto Para

Ripple ortaklıklara doymuyor! Ortadoğu için yeni adım

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Aralık ayından bu yana davalık olan ve bu süreçte ortaklık adımlarını güçlendiren Blockchain devi Ripple, ortaklık kurmaya devam ediyor. Ripple, bu kez de Ortadoğu’daki fintech paydaşları ile bağlantı kurmak için Pyyple ile işbirliğine gidiyor.

  Ripple, Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı XRP davası ile sarsıldı. Aylardır devam eden dava sürecinde Ripple, yine de sınır ötesi ortaklık adımları atmaya devam etti ve bu süreçte güçlü kaldığını gösterdi. Dünyanın pek çok farklı noktasında yeni ortaklık adımları atan Blockchain devi Ripple, rotasını bir kez daha Ortadoğu’ya çevirdi. Şirket, Ortadoğu’daki fintech paydaşları ile bağlantı kurmak adına Pyypl ile ortaklık kurma kararı aldı.

  Ripple ile Pyypl’in Projesi BAE’de Başlayacak

  Ripple, yaptığı ortaklık duyurusunda Pyypl ile kurulan işbirliğinin “Ortadoğu’da İsteğe bağlı Likidite (ODL) hizmetlerini dağıtmak için” amacı ile kurulduğunu belirtti. Uluslararası fintech firması Pyypl ile ortaklık adımı atan Ripple, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan ile birlikte geçtiğimiz yıl 78 milyar dolar havale gönderildiğini ifade etti. Öte yandan MENA bölgesinin, dünyanın en büyük 3 havale kanalından 2’sini içeriyor olması, bu ortaklık adımının önemini arttırıyor ve Ripple ile Pyypl’in projesi de BAE’de başlayacak.

  Ripple’dan Gelen Açıklama

  Kurulan ortaklık ile ilgili olarak Ripple’dan bir açıklama geldi. Ripple tarafından blog yazısında yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

  “Ripple, sınır ötesi ödemeler ile trilyon dolarlık zorlukların üstesinden gelmek adına kriptodan yararlanan ilk kurumsal şirketti. ODL kullanarak, finans kurumları ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ’ler) artık işlerini büyütmek ve ölçeklendirmek için önceden finanse edilmiş sermayeden yararlanabilirler.”

  Pyypl Kanadından Gelen Açıklama

  Ripple kanadından gelen açıklamanın yanı sıra Pyypl’den de konuya ilişkin bir açıklama geldi. Pyypl, amaçlarının, kullanıcıların bölgedeki sınır ötesi havaleler adına gereken “önceden finanse edilen maliyetli hesaplara” karşı olan bağımlılığı azaltmak olduğunu belirtti. Pyypl CEO’su ve aynı zamanda kurucu ortağı Antti Arponen, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  “ODL dağıtımını Ortadoğu’ya getirmek için Ripple’ın ilk tercih edilen ortaklığı olmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, sürekli artan sayıda kullanıcımızın havaleleri anında ve uygun maliyetli bir şekilde teslim etmesini sağlar.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle