BTC boğa piyasasında ne kadar olacak? Çıldırtan tahmin geldi

  SkyBridge Capital yatırım firmasının kurucusu Anthony Scaramucci’den Bitcoin (BTC) tahmini geldi. Dünyaca ünlü yatırım uzmanı, BTC’nin bir sonraki boğa rallisinde 250 bin dolara ulaşacağını iddia etti…

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı isimlerden Anthony Scaramucci, en büyük kripto para birimi BTC’nin geleceğini yorumladı. Global yatırım firması SkyBridge Capital kurucusunun kripto paralara olumlu baktığı biliniyor. Milyarder yatırımcı, BTC’nin geeceği hakkında umutlu konuştu.

  Bir dönem ABD Başkanı olan Donald Trump’ın Beyaz Saray İletişim Direktörü olarak görevlendirdiği Anthony Scaramucci dikkat çeken açıklamalar yaptı. Ünlü milyardere göre BTC bir sonraki boğa piyasasında 250 bin dolara, 2020’li yılların sonunda ise 750 bin dolara çıkacak.

  BTC Fiyatıyla İlgili Çıldırtan Tahmin

  BTC’de yükseliş sinyallerinin takip edildiği bu dönemde gelen açıklamalar kripto para yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetti. Üstelik finans dünyasının tanınmış isimlerinden biri olan Anthony Scaramucci’nin BTC hakkındaki pozitif görüşü dikkat çekti. Scaramucci açıklamasında “Bir sonraki boğa döneminde 150 bin – 250 bin dolar olacağına inanıyorum. 2020’lerin sonunda ise 750 bin dolar olacak.” ifadelerini kullandı.

  Deneyimli fon yöneticisine göre BTC fiyatının yükselmesinin arkasında pek çok faktör devreye girecek. Anthony Scaramucci, bunların ilkini ABD’nin giderek artan borcu olarak sıraladı. İkinci sırada ise ABD Merkez Bankası’nın (FED) parasal gevşeme politikasına yer verdi. Ünlü milyarder, BTC halving’i ve spot BTC ETF’lerin onaylanmasıyla piyasanın uçuşa geçeceğini öne sürdü.

  Spot BTC ETF Başvuruları Onaylanacak Mı?

  Kripto para topluluğunda spot BTC ETF heyecanı sürüyor. Aralarında BlackRock, Fidelity, VanEck gibi dev varlık yönetim şirketlerinin bulunduğu çok sayıda firmanın başvurusu takip ediliyor. SEC’in bu başvurulara henüz olumlu bir yanıt vermemesine rağmen 2023 yılı içinde en az birini kabul etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

  Bloomberg kıdemli ETF analisti James Seyffart, bu yıl içinde bir spot BTC ETF onayının gelme olasılığını yüzde 90 olarak hesapladıklarını söylemişti. ARK Invest kurucusu Cathie Wood ise onay sürecinde önceliğin kendi fonu olduğunu belirterek SEC’in birkaç başvuruyu aynı anda onaylayabileceğini iddia etmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle