Kripto Para

Dev banka Goldman Sachs BTC türevleri sunmaya başladı

  Geleneksel finans dünyasının en büyük bankaları Bitcoin ve kripto para sektörüne giriş yapmaya devam ediyor. Bankacılık devi Goldman Sachs, yatırımcılarına BTC fiyatına bağlı türev ürünleri sunmaya başladı…

  Finans dünyasının en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs tarafından yapılan açıklama, kripto para basınında da geniş yankı buldu. Son dönemde geleneksel finans devlerinin teker teker kripto para piyasalarına giriş yapması dikkatlerden kaçmıyor. Bu ekibe en son dahil olan dev bankalardan biri de Goldman Sachs oldu.

  Goldman Sachs resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, banka müşterilerine Bitcoin (BTC) türev ürünlerinin sunulmaya başlandığı bilgisi verildi. BTC fiyatına bağlı türev ürünleri, bankanın müşterilerinden gelen yoğun talep üzerine hizmete açıldı. Kripto para basınında yer alan haberlere göre bu türev ürününün detayları paylaşıldı.

  Goldman Sachs BTC Türev Ürünleri

  Bankanın müşterilerine sunduğu türev ürünü, iki tarafın spot fiyat ile sözleşmeli fiyat arasındaki fark üzerinde belirli bir tarihte ödenmek üzere gerçekleştiriliyor. Bu koşullar altında üzerinde uzlaşılan “teslimatsız vadeli işlem sözleşmesi” şeklinde tanımlanıyor. Bu sözleşmelerin nakit uzlaşı temelli olduğu biliniyor. 

  Goldman Sachs, hem kendisi hem de Cumberland DRW’yi trade ortağı olarak kullanıyor ve CME Group üzerinden Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri alıp satarak volatiliteden korunmuş oluyor. Goldman Sachs tarafından sunulan bu hizmet, kurumsal ve perakende müşteriler tarafından büyük ilgi gördü.

  Goldman Sachs Üst Düzey Yöneticilerinden Açıklamalar

  Kripto para basınında geniş yankı bulan kripto para hizmetleri ile ilgili konuşma yapan bankanın dijital varlıklardan sorumlu Asya-Pasifik yöneticisi Max Minton şunları söyledi: “Bu alanda kurumsal talep önemli ölçüde büyümeye devam ediyor ve Cumberland gibi ortaklarla çalışabilmek işlevlerimizi artırmamıza yardımcı olacak.”

  Goldman Sachs’ın üst düzey yöneticilerinden Mary Rich, geçtiğimiz dönemde yaptığı açıklamasında Bitcoin için çeşitli yatırım araçları sunmaya hazırlandıkları müjdesini vermişti. Finans dünyasının en büyük bankalarından biri olarak görülen Goldman Sachs, kripto apra sektöründe girişim sermayesi alanında da gelişim gösteriyor. Coin Metrics, Goldman Sachs liderliğindeki bir turda 15 milyon dolar yatırım almasıyla gündeme gelmişti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle