Kripto Para

Goldman Sachs Asya’daki ilk BTC ürün ticaretini yaptı!

  Wall Street devi Goldman Sachs, Asya’da ilk Bitcoin ile ilgili işlemini yaptı! İlk BTC vadeli işlem ticaretini gerçekleştiren ABD’li yatırım bankası, geçen ay yayımladığı ılımlı rapor doğrultusunda yatırım fırsatlarını keşfetmek için rotayı Asya’ya çevirdi.

  Terra, Celsius ve devam eden kripto kışı gölgesinde kripto endüstrisi resmen can çekişirken bugün önemli bir gelişme gündeme bomba gibi düştü! ABD’li dev yatırım bankası Goldman Sachs, Asya’da ilk Bitcoin vadeli işlem ticaretini gerçekleştirerek son dönemdeki en büyük gelişmelerden birisinin altına imza attı.

  Bankanın Asya’daki İlk Bitcoin Vadeli İşlem Ticareti

  Bitcoin Magazine tarafından aktarılan habere göre bugün Wall Street’in meşhur ismi Goldman Sachs, Asya piyasalarında boy gösterdi. BTC vadeli işlemler için Asya piyasasındaki ilk blok ticaretini yapan dev yatırım bankası, takas işlemleri için Cumberland’ı seçti.

  Raporunda Fırsatları Keşfetmek İstediğini Söylemişti

  Dev yatırım bankasının bugün yaptığı ilk BTC vadeli blok işlemi piyasa için sürpriz olurken, dikkatli okurlarımızın fark edeceği gibi esasında Goldman Sachs bu işlemlerle ilgili sinyalini yayımladığı rapor ile vermişti! Goldman Sachs geçtiğimiz ay yayımladığı yıllık raporda, kurumların artık kripto para birimlerindeki yatırım fırsatlarını keşfetme konusunda daha istekli olduklarına değinmişti.

  Kurumların blockchain teknolojisinin yıkıcı etkisini kabul etseler de kripto varlıklara yatırım yapma konusunda istekli olduklarına değinen banka, endüstriye olumlu bir yaklaşım sergilemişti. Bugün paylaşılan haberle birlikte Asya’daki ilk kripto vadeli işlemlerini gerçekleştiren bankanın, ilerleyen süreçte nasıl hareket edeceği merak ediliyor.

  Goldman Sachs Neden Takas İçin Cumberland’ı Seçti?

  Goldman Sachs ilk Asya işleminde takas için Cumberland’ı seçti. Cumberland, 2014 yılında ilk kez bir kripto para birimi masası kurarken, kurumların bu dünyaya adım atmasını hedeflemişti. Bankalar, yatırımcılar ve fonlar ile ortak olmayı hedefleyen Cumberland, Goldman Sachs’ın takasında yer aldı.

  BGC Partners’in bir yan kuruluşu olan GFI Securities tarafından yapılan işlemle ilgili konuşan BGC Asya Pasifik CEO’su Brad Howell, “Asya’da CME Group aracılığıyla listelenen ilk kripto para birimi vadeli işlemlerini ve opsiyon blok ticaretini yürütmek için Cumberland ve Goldman Sachs ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Açıklamadan da anlaşılacağı üzere Cumberland ismini ilerleyen günlerde Asya Pasifik bölgesi için çok daha fazla duyacağımız sürpriz bir gelişme olmayacaktır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle