Ünlü yönetici BTC fiyatı dipteyken alım yaptığını itiraf etti

  Shutterstock kurucusu ve CEO'su Jon Oringer, kripto para piyasasında düşüş yaşanırken dipten alıp yaptığını söyledi. En son NFT platformu Mintable'a yatırım yapan şirketin ünlü yöneticisi, kripto para piyasasının geleceği hakkında konuştu…

  Popüler ekonomi kanalı Bloomberg’e röportaj veren Shutterstock kurucusu ve CEO'su Jon Oringer, kripto para sektöründeki son gelişmeleri değerlendirdi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının genelinde yaşanan düzeltme hareketlerini yorumlayan Oringer ilginç ifadeler kullandı.

  Ünlü yönetici, Bitcoin alımı yaptığını şu şekilde açıkladı: “Bu dip seviyelerinden alım yaptım. Bence ilginç zamanlardan geçiyoruz. Kripto paraların hayatımızda uzun zaman kalacağını düşünüyorum. Finansla ilgili çok fazla ürün var. Özellikle merkeziyetsiz finansın, çok büyük ağ etkisi bulunuyor. Bence bu evrenin gideceği yol sadece daha da güçlü olduğu bir yol olacaktır.”

  Blockchain Teknolojisine Güveniyor

  Şirketinin NFT’ler ile daha fazla ilgilendiğini söyleyen Oringer, “İnsanlarda güven sorunu var ve blockchain teknolojisi bunu sağlıyor.” ifadelerini kullandı. NFT sektörü ile ilgilendirdiklerini belirten yönetici, bu sektörün piyasalara nasıl güven verdiğine değindi. 

  Her zaman güvenmemek için bir sebep olmasına rağmen blockchain teknolojisinin bu aşamada devreye girdiğini aktardı. Kripto para piyasasında yaşanan son dönemi enteresan bulan Shutterstock kurucusu şu değerlendirmede bulundu: “Açık artırmalara bakış açısı da değişmeye başladı. Platformlar çok daha demokratik olmaya başladı. Dediğim gibi bu dönem, süper ilginç dönemler.”

  Fenomen Coin Fiyatlarında Düşüş Bekliyor

  2021 yılı kripto para piyasasına damgasını vuran fenomen kripto para birimlerinin çok büyüdüğüne dikkat çeken Oringer fiyatlarda düşüş olacağını ifade etti: “Fenomen coin’lerde tehlikeli bir spekülasyon ticareti dönüyor. Yatırımcılar ciddi paralar yatırabiliyorlar. Artık yatırımın temel kuralları da değişmeye başladı. İşlerin nereye gittiğinin de bir göstergesi… Perakende yatırımcılar artık kendi kararlarını kendileri veriyorlar ama bu fenomen coin’lerin fiyatlarının düşeceğini düşünüyorum. Fiyatlar normale dönecektir. İnanılmaz büyük piyasa değerlerine ulaştılar. Ben fenomen coin’leri almıyorum ya da trade yapmıyorum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle