ABD’li “BTC savunucusu” senatör yine iş başında!

  ABD’nin “Bitcoin savunucusu” olarak da bilinen senatörü Cynthia Lummis, ABD’li vatandaşların geleceğe yönelik finansal değerlendirmelerinde kripto paraları da göz önünde bulundurmalarını istiyor. Lummis, özellikle emeklilik ve uzun vadeli tasarruflarda, kripto paraların bir yol olarak değerlendirilebileceğini düşünüyor.

  Dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD’nin, kripto paralar konusunda nispeten olumsuz ve belirsiz bir yaklaşımı olduğu biliniyor. ABD dolarının dünyadaki rezerv para birimi olması, bu konuda ABD’nin tutumunu da açıklıyor. Bu nedenle ABD’de kripto paralar konusunda alınan kararlar, bu alanda politika yapıcılarından gelen açıklamalar, piyasada farklı bir önem arz ediyor. ABD’nin “Bitcoin savunucusu” olarak bilinen senatörü Cynthia Lummis, kripto paralara yine olumlu bir pencereden bakarak açıklamalarda bulundu.

  Senatör Cynthia Lummis’in Açıklamaları

  Senatör Cynthia Lummis, ABD’li vatandaşların emeklilik ve uzun vadeli tasarruf çeşitlendirme konusunda kripto paraları da değerlendirmelerini istiyor. CNBC röportajında fikirlerini dile getiren Lummis, kendi kripto para yatırımını da açıkladı. Lummis, kendisinin 5 adet Bitcoin’e (BTC) sahip olduğunu dile getirdi.

  Ayrıca Lummis, bu Bitcoin’leri birim fiyatı 330 dolar seviyesindeyken aldığını açıkladı. Kendisinden yola çıkan Lummis, ABD’li vatandaşları Bitcoin alıp beklemeye teşvik etmek istediğini ifade etti. Lummis’in konuya ilişkin ifadeleri şöyle:

  “Emeklilik paramızın tamamının ABD doları cinsinden olması konusunda endişeliyim. Çeşitlendirmenin bir parçası olarak çok çeşitli bir varlık dağılımına sahip olmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Bence uzun vadede Bitcoin en güçlü değer saklama araçlarından biridir.”

  Lummis, Portföyde Başka Yararlı Kripto Paraların da Olabileceğini İfade Etti

  Kendi portföyünden ve kripto para yatırımına bakış açısından söz eden Lummis, portföyünde şimdilik tek yatırımın Bitcoin olduğunu söyledi. Lummis bu konuda sadece Bitcoin’de takılı kalmadığını, örneğin Ethereum’un (ETH) da faydalı olabileceğini ifade etti. Lummis açıklamasında bu örneğinin ardından “tek yararlı kripto paranın Bitcoin olduğu anlamına gelmediğini” belirtti.

  Lummis İnsanların Bitcoin Kullandığını Görmek İstiyor

  Cynthia Lummis, yakın tarihlerde faaliyete geçirdiği Finansal İnovasyon Grubu gibi oluşumlarla ve bu alandaki çalışmalar ile düzenlemelerin ilerlemesi konusunda katkı sahibi olabilmeyi umut ediyor. Lummis’in konuya ilişkin ifadeleri şöyle:

  “Emeklilik fonu olan bir çalışan olsanız da iyi değer saklama aracı olan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırılan emeklilik fonlarını görmek isterim. Bununla beraber, insanların Bitcoin kullandığını da görmek isterim.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle