Kripto Para

FTX borsası o kadar parayı ne yapacak? CEO’su açıkladı

  Kısa süre içinde en büyük küresel kripto para borsaları arasında yer alan FTX borsasının genç CEO’su Sam Bankman-Fried, şirketin kısa vadeli gelecek planlarına dair çok kritik bilgiler verdi. Yatırımlara milyarlarca dolar harcadıklarını belirten CEO, yatırımların hangi alanlarda kullanılacağını açıkladı.

  FTX borsasının 30 yaşındaki genç CEO’su Sam Bankman-Fried, şirketin kısa vadeli gelecek planlarına ilişkin önemli bilgiler paylaştı. 2 milyar dolardan fazla yatırım aldıklarını dile getiren Bankman-Fried, yatırımları başka şirketlerin hisselerini satın alma alanında ve kullanıcılara daha geniş sınırlarda hizmet sağlama alanlarında kullanmayı hedeflediklerini ifade etti. Genç CEO açıklamasında “Birkaç milyar dolarımız var. Bu miktar sanırım muhtemel alımlar bakımından var olan gücümüz ile ilgili fikir verebilir” dedi.

  FTX CEO’sunun Açıklamaları

  Yakın geçmişte TIME dergisi tarafından 2022 yılının en etkili 100 insanı listesinde yer bulan genç CEO, elde ettiği tüm gelirleri hayır kurumlarına bağışlamak istediğini dile getirerek de daha önce dikkat çekmişti. Bloomberg’e şirketin gelecek planları ile ilgili açıklamalarda bulunan Bankman-Fried, özellikle son 2 yıl içinde aldıkları yatırımlara vurgu yaptı ve bu yatırımları kullanmayı düşündükleri alanları anlattı. Bankman-Fried açıklamasında şöyle konuştu:

  “FTX düzenli kar elde eden bir şirket. Geçtiğimiz yıl ve hatta ondan önceki yıl ile birlikte aldığımız yatırımların seviyesine bakabilirsiniz. Birkaç milyar dolar diyebilirim. Sanırım yapılacak alımlar bakımından elimizdeki nakit gücü hakkında fikir veriyor.

  Borsa 2021’de Rekor Yatırımlar Aldı

  FTX borsası 2021 yılından bu yana rekor düzeylerde birçok yatırım almıştı. Borsa, Temmuz 2021 döneminde bir kripto para borsasının aldığı en büyük yatırımı alarak bu alanda bir rekora imza attı ve birçok şirketten 900 milyon dolar toplamayı başardı. Ayrıca bu yatırımdan sonra Ekim 2021’de ise borsa bu kez de 400 milyon dolarlık ayrı bir yatırım aldı. Bunun yanı sıra şirket 31 Ocak tarihinde de bir kez daha 400 milyon dolarlık yatırım alarak 32 milyar dolarlık değerlemeye ulaştı.

  The Block Yatırım İddialarını Gündeme Getirmişti

  Geçtiğimiz günlerde The Block, FTX borsasının bir kez daha 400 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında bir yatırım almak üzere olduğunu iddia etmişti. Bunun yanı sıra Sam Bankman-Fried’ın 20 milyar dolarlık kişisel serveti olduğu biliniyor ve genç CEO, servetinin en az %90’ını bağışlamayı düşündüğünü ifade ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle