Kripto Para

Anonymous harekete geçti! Hedefinde Musk var

  Tüm dünyada bilinir hale gelen, dünyanın en büyük hack ve güvenlik ekiplerinden Anonymous, son olarak Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ı hedefine aldı. Anonymous, kripto para piyasasında etkin bir isim haline gelen Musk’ı “insanları mağdur etmemesi” gerektiği konusunda uyardı.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk aslında uzun sayılabilecek bir süredir kripto paralar ile ilgileniyor. Ancak 2021 yılında gelen 2 türlü popülarite artışı, Elon Musk’ın kripto para piyasasında en etkin isimlerden biri olmasını sağladı. Bu 2 tür popülarite artışından ilki, elbette kripto paraların elde ettiği çok ciddi ilgi artışı. İkincisi ise Elon Musk’ın “dünyanın en zengin insanı” unvanını aldıktan sonra Twitter biyografisine “Bitcoin” yazmış olması. Bu hamle sonrasında Elon Musk, kripto para piyasalarında ismi en sık anılan isimlerden biri oldu.

  Musk Kripto Para Piyasasından Bir Süredir “İstenmeyen Kişi”

  Elon Musk kripto paralar konusunda dikkate alınan bir isim haline gelince, onun bu alanda yaptığı her açıklamanın eksi ya da artı yönde piyasaya da bir etkisi oluyor. Ancak Elon Musk son dönemlerde, piyasada daha çok “istenmeyen kişi” olarak anılıyor. Zira Musk’ın son dönemlerde özellikle Bitcoin (BTC) madenciliği hakkında olumsuz açıklamalarda bulunmuş olması, piyasadaki çöküşün ilk sarsıntıları olarak kabul ediliyor. Bu paylaşımları ile piyasada olumsuz bir şöhrete kavuşan Musk’a karşı dünyanın en büyük ve merkezsiz hack ve güvenlik topluluğu Anonymous’dan uyarı geldi.

  “İlgiye Muhtaç, Narsist ve Zengin Biri”

  Anonymous, Elon Musk’ı tanımlarken “İlgiye muhtaç, narsist ve zengin biri” ifadelerini kullandı. Hack topluluğu Elon Musk’ı kurtarıcı olarak görenlerin yanıldıklarını vurguladı. Anonymous uyarısında birçok kişinin Elon Musk’ın çalışanlarına nasıl davrandığından habersiz olduklarını ifade etti. Ayrıca hack topluluğu, Elon Musk’ın çevreci gibi görünüp, çevreye en çok zarar verenlerden biri olduğunu dile getirdi.

  “Elon Musk Tesla’nın Fikir Babası Değil”

  Anonymous, Tesla’nın fikir sahibinin Elon Musk olmadığını, asıl fikir sahiplerinin CNBC’ye de röportaj vermiş olan Marc Tarpenning ile Martin Eberhard ikilisi olduğunu ifade etti. Tarpenning ve Eberhard, daha önce, Tesla’yı kurduklarında Musk’ın o dönemlerde sadece bir yatırımcı olduğunu söylemişti. Anonymous, Musk’ı attığı tweet’ler yüzünden “milyonlarca insanın hayatını mahvetmek” ile suçladı. Hack topluluğu, Musk’ın BTC’yi eleştiren paylaşımlarının hükümet destekli paranın akışını sağlamak amaçlı olduğunu iddia etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle