Kripto Para

Orta Doğuda bir ilk! Dubai borsasında Bitcoin fonu

  Kripto para piyasasında dünyanın dört bir yanında sektör için olumlu gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak 3iQ dijital varlık şirketi, çıkardığı Bitcoin fonunu Nasdaq Dubai borsalarında listelemek için harekete geçti…

  Kripto para sektörü ve özellikle Bitcoin (BTC) piyasasını olumlu etkileyecek gelişmelerden biri de Dubai’de yaşandı. Bitcoin ETF’si yani fonu çıkaran Kanada merkezli dijital varlık şirketi 3iQ, bu fonu Dubai Nasdaq borsasında listeleyebilmek için gerekli yasal onayı aldı. Bu gelişme Orta Doğu ülkeleri arasında bir ilk olarak kripto para basınının gündemine girdi.

  Dijital varlık şirketi daha önce de benzer bir hamlede bulunmuş ancak Bitcoin fonunu Dubai’de listelemek için gereken yasal izinleri henüz alabilmişti. Şirketin ABD başta olmak üzere pek çok farklı ülkedeki etkililer ile görüşme halinde olduğu biliniyor. Bu hamle ile birlikte Orta Doğu’nun ilk endeks kripto para fonu işleme sunulacak.

  Sırada Pek Çok Ülke Var

  Kanada merkezli dijital varlık şirketi 3iQ tarafından hazırlanan Bitcoin Fund, geçtiğimiz yıl ilk defa Toronto borsasında listelendi. Kurumsal yatırımcıların BTC satın almak istediklerinde tercih ettikleri bir platform haline gelen bu fonun yönetimi altında yaklaşık 1.5 milyar dolarlık varlık bulunuyor.

  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan 3iQ CEO’su Frederick Fye, kripto para basınına konuştu. Yönetici, gelecek sene bu varlık miktarını 2 katına çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca şirket Bitcoin Fund listelemesi için yeni borsalarla da görüşme halinde olmaya devam ediyor. Edinilen bilgilere göre Frederick Fye, Singapur, Tayvan, İsveç, ABD gibi ülkelerdeki borsalardan da listeleme onayı alma çalışmalarını sürdürüyor.

  Bitcoin Talebi Giderek Artıyor

  Kanada merkezli şirket, bu listeleme için Dalma Capital, 01 Capital ve Razlin Capital gibi finans dünyasının önemli şirketleri ile ortak oldu. Dalma Capital Management CEO’su Zachary Cefaratti bu konudaki açıklamasında şunları aktardı: “Bu yönde tabandan gelen bir talep var.

  İnsanlar banka hesaplarından kripto para borsalarına para göndermeye, Bitcoin almaya çalıştıklarında. Bankalar bu insanların hesabına bloke koyuyordu. Geçmişten günümüze, çok büyük bir değişiklik var.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle