Kripto Para

Kripto milyarderler listesi açıklandı, zirve şaşırtmadı

  Finans ve iş dünyasının en prestijli kurumlarından biri olan Forbes, kripto para ekosisteminin dolar milyarderi olan yöneticilerini listeledi. Forbes’in kripto zenginleri listesinde ilk sırada 65 milyar dolarlık serveti ile Binance borsasının CEO’su Changpeng Zhao yer aldı.

  Kripto para piyasaları genişlemeye devam ettikçe, ekosistem içinde yer alan ünlü isimlerin etkinliği de artmaya devam ediyor. Kripto endüstrisinde yer alan ve sektörde etkili olan isimler, bu kez de Forbes’un kripto milyarderleri listesinde buluştu. Finans ve iş dünyasının en prestijli kurumlarından biri olan Forbes, kripto para ekosisteminin en zengin yöneticilerini sıraladı. Söz konusu listenin ilk sırasında 65 milyar dolarlık serveti ile Binance CEO’su Changpeng Zhao yer alırken, Zhao’yu listede ikinci sırada FTX borsasının genç CEO’su Sam Bankman-Fried takip etti.

  Listede İlk Sıra Binance CEO’su CZ’nin

  Ekonomi dünyasının en büyük dergilerinden olan ve bu yıl Binance borsasından 200 milyon dolarlık yatırım alan Forbes’un, kripto para ekosisteminin en zenginleri listesinde ilk sırada beklendiği gibi CZ yer aldı. İşlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın CEO’su CZ’nin yaklaşık 65 milyar dolarlık serveti bulunuyor. CZ’nin serveti geçtiğimiz yıl 1,9 milyar dolar seviyesindeydi. Bu nedenle de Zhao’nun bu katlanan serveti tüm dikkatleri çekti. Wall Street Jorunal bir haberinde Binance’ın Coinbase gibi halka arz olması halinde 300 milyon dolarlık değeri aşacağını iddia etmişti.

  İkinci Sırada FTX CEO’su SBF Yer Alıyor

  Binance CEO’su Zhao’nun servetinin yanı sıra hangi kripto paraya ne kadar sahip olduğu da bilinmiyor. Ancak Zhao’nun Binance Coin (BNB) sahibi olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. Diğer yandan listenin ikinci sırasında Bahamalar merkezli kripto para borsası olan FTX’in 30 yaşındaki CEO’su Sam Bankman-Fried yer alıyor. Genç CEO’nun ise 34 milyar dolarlık serveti bulunuyor. Öte yandan FTX’in teknoloji yöneticisi Gary Wang da 5,9 milyar dolarlık serveti ile Forbes’un listesinde yer alıyor.

  Listede Kimler Yer Alıyor?

  Forbes tarafından düzenlenen listede Coinbase borsasının CEO’su Brian Armstrong’un da 6,6 milyar dolarlık serveti olduğu belirtildi. Listede 3. sırada yer alan Armstrong, 2022’nin başlarında Los Angeles’tan 133 milyon dolarlık bir malikane satın almıştı. Öte yandan listede Ripple’ın kurucu ortaklarından ve SEC davasında sanıklar arasında bulunan Chris Larsen da 4,2 milyar dolarlık serveti ile yer aldı. Larsen 2019 yılında Forbes 400 listesindeki tek kripto para milyarderiydi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle