Kripto Para

Fenerbahçe kripto para sektörüne giriş yapıyor!

  Türkiye’de birçok spor kulübü, büyüyen kripto para sektörüne dahil oldu ve birçok takım, taraftar token’ı ile sektöre giriş yaptı. Galatasaray, Göztepe, Trabzonspor gibi kulüplerin giriş yaptığı sektöre Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi bazı kulüpler ise henüz giriş yapmamıştı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün kripto para yatırımı yapacağını açıklayarak sektöre giriş yapacaklarını duyurdu.

  Kripto para sektörü tüm dünyada sınırlarını genişlettikçe, Türkiye de birçok alanda kripto para sektörüne dahil olan bir ülke konumuna geldi. Özellikle Türkiye’de bu alanda en çok dikkat çeken kripto paralardan biri de Chiliz (CHZ) oldu. Zira Chiliz ortaklığı ile ülkemizde birçok spor kulübü, kendi taraftar token’ını piyasaya sürdü. Ülkemizde Galatasaray, Göztepe ve Trabzonspor gibi birçok kulüp, taraftar token’larını piyasaya sürmüş durumda.

  Ancak Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi spor kulüpleri ise henüz böyle bir adım atmadı. Bu da bu değerli spor kulüplerinin, kripto para sektörüne uzak kalacağı yorumlarını gündeme getirmişti. Ancak Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, müjdeli haberi duyurdu. Kripto para yatırımcıları, bu kulüplerin de diğerlerine benzer şekilde taraftar token’ları ile sektöre giriş yapmasını bekliyordu. Ancak Ali Koç’un açıklamalarına göre Fenerbahçe, kripto paraları desteklemeyi ve bu alandan gelir sağlamayı planlıyor.

  Hedef Sektörden 200 Milyon TL’nin Üzerinden Kazanç Sağlamak

  Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 9 Haziran tarihli açıklamasında, kulübün kripto para sektörüne giriş yapmaya hazırlandığını duyurdu. Açıklamalara göre Fenerbahçe kripto paraları destekleyecek ve buradan gelir elde etmeye çalışacak.

  Daha önce Fenerbahçe ile ilgili birçok söylenti ortaya atılmıştı. Özellikle taraftar token’ı başlığında gündeme gelen bu yorumlara Ali Koç bir açıklık getirdi. Ancak Ali Koç, Fenerbahçe’nin sektörde tam olarak nasıl bir adım atacağına ilişkin bir ifade belirtmedi. Yine de Koç’un açıklamalarına göre Fenerbahçe, bu sektörden 200 milyon TL’nin üzerinde gelir elde etmeyi hedefliyor.

  Futbol Kulüpleri ve Kripto Paralar

  Türkiye’de Galatasaray, Göztepe, Trabzonspor, Alanyaspor ve Başakşehir gibi birçok kulübün taraftar token’ları, Socios.com üzerinden alınabiliyor. Öte yandan aynı platform üzerinden Juventus, Paris Saint-Germain, Barcelona ve Atletico Madrid gibi dünya devi kulüplerin de taraftar token’larına ulaşılabiliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle