Kripto Para

Deutsche Bank kripto para sektörüne giriş yapıyor

  Dünyanın en büyük bankalarından Deutsche Bank, yeni açıklamasında kripto para sektörüne giriş sinyali yaktı. Dev bankanın müşterilerine kripto para hizmetleri sunmayı planladığı açıklandı…

  Geçtiğimiz dönemde yayınlanan Dünya Ekonomik Forumu raporunda dev banka Deutsche Bank hakkında çarpıcı açıklamalara yer verildi. Bankanın kurumsal müşteriler ve onların dijital varlıkları için kripto para ekosistemine kesin bir giriş yapacağı açıklandı. Deutsche Bank böylelikle kurumsal müşterilerinin kripto para işlemleri için entegre bir saklama platformu geliştirmeye başladı. 

  Her geçen gün kripto para sektörüne giriş yapan kurumsal firmaların sayısında yaşanan artışla birlikte, bankacılık sektörünün devleri de kripto para sektörüne yeşil ışık yakıyor. Deutsche Bank da kripto para sektörüne giriş yaparak kripto para hizmetleri sunmayı planlayan dev bankalar arasında kendine yer buldu.

  Kurumsal Müşterilere Özel Kripto Para Hizmetleri

  Kripto para basınında yer alan son bilgilere göre Deutsche Bank, kripto para alım satım, token ihracı, borç verme, stake etme ve oylama alanlarında destek sunacak. Kurumsal müşterilere yönelik başlatılacak olan bu hizmetlerde olarak piyasaya sürüleceği, nihayetinde de alım satım desteği verileceği ifade ediliyor.

  Kripto para sektöründe işlem yapan kurumsal firmaların bu ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçen bankacılık devi, önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili daha kapsamlı açıklama yapacak. Dijital varlık saklama platformunun hizmetleri, varlık yöneticilerine, servet yöneticilerine, aile ofislerine, şirketlere ve dijital fonlara yönelik olacak.

  Kripto Para Sektörüne Giren Bankalar

  Kripto para sektörünün giderek büyümesi ile birlikte, özellikle son dönemde sektöre katılma niyetini açıklayan pek çok banka oldu. Örneğin saklama hizmeti altında 41 trilyon dolarlık varlık bulunan Bank of New York Mellon, birkaç gün önceki açıklamasıyla kripto para basınında yer aldı. 

  Bank of New York Mellon’ın müşterilerine dijital varlıklar için saklama hizmeti sunacağını açıklaması kripto para yatırımcıları tarafından da heyecanla karşılandı. ABD’nin en köklü bankasının bu girişimi Bitcoin fiyatına da olumlu yansımış ve en yüksek seviyesine ulaşmasına katkıda bulunmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle