Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 27 Eylül 2021

  Kripto para piyasalarındaki dalgalanmalar devam ederken 27 Eylül Pazartesi günü için yatırımcılarda tedirginlikler farkedilir hale geldi. Son zamanlardaki Çin’in kripto sektörüne olan baskı ve yaptırımlarının yarattığı düşüş “Balinalar” için alım fırsatı olarak görüldü. 

  27 Eylül Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin piyasasını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Çin’den gelen kripto piyasalarına yasak haberi ile hemen hemen bütün kripto para birimleride bir fiyat düşüşü yaşanmıştı. Bugün bu düşüşleri fırsat bilen bazı dev yatırımcılar piyasadan BTC toplamaya devam etti. Bu alımlar toplamda 80 bin BTC’yi aştı.

  Cardano Alonzo ağ yükseltmesini tamamladıktan sonra yatırımcılarına daha kaliteli hizmet vermek için ortaklıklarına bir yenisini daha ekledi. Bu ortaklıklar kapsamında ağ hattını güçlendirerek merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları adına Chanlink ile bir stratejik ortaklık kurdu. Ortaklık kapsamında Cardano, akıllı sözleşmeler için altyapısını güçlendirme hedefledi.

  Ünlü İtalyan moda devi Dolce & Gabbana'dan, Tesla CEO’su Elon Musk’a kripto para piyasalarının krallığı teklif edildi. İtalyan şirket UNXD ile bir ortaklık kurarak ilk NFT eseri basmış isminide Doge Crown olarak belirlemişti. Açık artırma satış süreci devam eden NFT taç için şu ana kadar en fazla verilen teklif 500 bin doların üzerine çıktı. Dolce & Gabbana ise bu NFT’yi Elon Musk’ın alması yönünde bir teklif yaptı. Ünlü iş adamı ise bu duruma pek meraklı değil gibi duruyor. 

  Piyasa değeri bakımdan en büyük 2.kripta para birimi olan ETH toparlanma sürecine girdi. Çin Merkez Bankasının kripto paralarla alışveriş yapımını yasaklamasının ardında düşüş yaşayan ETH eylül ayındaki en düşük seviyesinden, yüzde 18 değerli duruma geldi. Yukarı yönlü grafiğin ardından önümüzdeki günler için ETH’nin grafiğini yorumlayan analistler 400 bin doları yıla sonuna kadar görebilmesinin olası olduğu iddiasında bulundu.

  Uzak doğu ülkesi Güney Kore, kripto para borsalarına getirilen düzenlemeye uymanın zorunlu olmasını belirmesi ile lisans başvurularının süresi doldu. 24 Eylül'de biten sürenin ardından ilk işlem günündeki etkileri görüldü. Ülke genelindeki falliyet gösteren 66 kripto para borsasından 29’u uyumlu olmak için gayret gösterirken bu borsalardan sadece 4 tanesi tam olarak düzenlemelere uyum sağladı. 

  JP Morgan CEO’su verdiği röportajda Bitcoin’i bir balona benzeterek Bitcoine yatırım yapmak için borçlananların bir aptal olduğunu söyledi. Yıllardır olumsuz yorumlar yapan CEO, bulunduğu konum itibari ile dünyanın en büyük yatırım bankalarından birinde olduğundan dolayı kripto para piyasaları tarafından yakından takip ediliyor.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 27 Eylül Pazartesi günü açılışı 43 bin 200 dolar seviyesinden yaptı. Gün içinde bu seviyenin altına gerilemeyen Bitcoin, gün içinde en yüksek 44 bin 293 dolar seviyesini test etti.

  Altcoin pazarında, piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi arasından günün en önemli fiyat hareketliliği Solana’da (SOL) görüldü. SOL, 27 Eylül günü 24 saatlik dilimde %4,11 oranında değer artışı yaşadı ve 145 dolar bandının üzerine çıktı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle