Kripto Para

FED kripto düzenlemeleri için eylül ayını işaret etti

  ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, eylül ayına işaret ederek kripto para sektörünü yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı. Powell’ın bu açıklamaları, gelecek aylarda kripto para düzenlemelerinin gelebileceği ihtimalini ortaya çıkardı…

  ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, kripto para sektörünü yakından ilgilendiren bir açıklamada bulundu. FED, önümüzdeki eylül ayında kripto para birimleri başta olmak üzere stablecoin’ler ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) hakkında rapor yayımlayacak.

  Finans dünyasına yön veren isimlerden biri olan FED Başkanı Jerome Powell, dijital para birimleri hakkında bir rapor üzerinde çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Powell, bu raporun genel olarak kripto para birimleri ve dijital varlıklar kullanılarak yapılan ödemelere odaklanacağını açıkladı.

  FED Dijital Varlıklarla İlgili Düzenleme Yapabilir

  Jerome Powell’a göre rapor içinde Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri, stablecoinler ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) yer alacak: “Dijital ödemeleri geniş bir şekilde ele alacağız. Buna kripto para birimleri, stablecoin’ler ve CBDC’ler de dahildir. Düzenlemeler açısından gerçekten kritik bir noktada olduğumuzu düşünüyoruz.”

  Süreç hakkında açıklamalar yapan FED Başkanı şunları söyledi: “Merkez Bankası dijital para birimi söz konusu olduğunda, FED’in görüşlerine başvuracak. Bu konuda Kongre’de dahil olmak üzere geniş katılımlı bir istişare mekanizması oluşturmak istiyoruz.”

  Kripto Para Piyasası İçin Kritik 

  FED Başkanı Powell’ın kripto para sektörüne yönelik bu açıklamaları, kripto para uzmanlarından da büyük ilgi gördü. Powell’ın bu açıklamalarının kripto para sektörünün ve piyasasının geleceği açısından büyük önem taşıdığı belirtildi. ABD Merkez Bankası (FED) tarafından alınacak düzenleme kararları, finansal ödemelerde kripto para kullanımı konusunda çok önemli bir süreci başlatabilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle