Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 2 Temmuz 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki belirsizlikler 2 Temmuz Cuma gününde devam ediyor. En büyük kripto para, güne pozitif görünümle başlasa da gün içindeki haber akışıyla kazançlarını geri vermiş gibi görünüyor. Kripto para piyasasının genelinde belirsizlik hakim olurken yatırımcılar altcoin fiyatlarındaki değişimleri de yakından takip ediyor.

  2 Temmuz Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen gelişmeleri ve önemli fiyat hareketlerini haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin fiyatında Stok Akış Modeli’nin (S2F) mucidi ünlü analist PlanB, son verilere göre BTC’de boğa sezonunun henüz bitmediğini vurguladı. Ünlü analist gidişatın modele uygun olduğunu hatırlattı ve BTC fiyatında 288 bin dolar seviyesinin görüleceğini kaydetti. 

  Crypto Messiah isimli analist, kripto para boğa koşusunun bir sonraki ayağının başlamasının biraz zaman alabileceğini söyledi. Deneyimli analist Peter Brandt, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Bitcoin’in günlük grafiğinin kesinlikle olumsuz göründüğünü iddia etti.

  Bitcoin Madencilik Konseyi tarafından yapılan araştırmaya göre, Bitcoin’in enerji kullanımında sürdürülebilirlik oranının yüzde 56’ya ulaştığı belirlendi. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, açıklamasında bunun beklenilenden daha az bir oran olduğunun altını çizdi. 

  Altcoinlerde ise, BTC yatırımları ile bilinen Sky Bridge Capital'ın kurucusu olan Anthony Scaramucci, Ethereum fonu kurduklarını açıkladı. Milyarder yönetici ayrıca Ethereum ETF başvurusunda bulunduklarını da söyleyerek lider altcoin yatırımcılarını heyecanlandırdı. 

  Ayırca dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, popüler kripto para birimi Cardano’yu (ADA) Digital Large Cap fonuna eklediğini açıkladı. Dev şirket bu kararı verirken kripto paraların ikinci çeyrek performansını baz alarak yaptığı değerlendirmenin etkili olduğunu vurguladı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Borsalardan gelen güncel verilere göre kripto para piyasasındaki belirsizlikler devam ediyor. BTC fiyatı yüzde 84 oranında artış gösterse de 33.451 dolardan işlem görüyor. ETH fiyatında yaşanan gerileme bazı popüler altcoin fiyatlarını da düşürdü. Binance Coin (BNB), Dogecoin (DOGE) ve XRP fiyatlarında düşüş yaşanırken günün en çok kazandıran altcoini Cardano (ADA) olarak takip ediliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle