15 Temmuz’da Ripple davası şekillenecek! Fiyat etkilenebilir

  Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki 1.3 milyar dolarlık menkul kıymet davasının yankıları sürüyor. XRP ve diğer altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği davada 15 Temmuz tarihi kritik önem taşıyor…

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), blockchain devi Ripple ve iki üst düzey yöneticisi aleyhinde menkul kıymet davası açmıştı. Aralık 2020’den bu yana devam eden ve çok sayıda duruşmanın gerçekleştiği davada kritik bir tarih açıklandı. XRP yatırımcıları 15 Temmuz’da dava sürecini etkileyebilecek yeni gelişmeleri radarına aldı

  Ripple avukatı James K. Filan, 15 Temmuz Perşembe gününde mahkemenin telefon aracılığıyla konferans gerçekleştirme kararı aldığını söyledi. Davalı, davacı taraf ve mahkeme heyeti Ripple şirketinin SEC’in eski üst düzey etkilisi olan William Hinman ile görüşecek. Hinman’ın mahkemeye çağırılması talebi üzerinde duran Ripple avukatları, bu isteklerinde başarılı sonuç alabildi.

  Hinman Görüşmesi Dengeleri Değiştirebilir

  SEC, eski üst düzey yöneticisi olan William Hinman’ın bu dava hakkında görüşlerinin alınması talebine şiddetle karşı çıktı. Bilindiği üzere Ripple, geçtiğimiz ay Hinman’a yeminli ifade verdirerek onu sorgulamak istemişti. SEC avukatları bu talebe karşı çıkmış ve Hinman’ın bu şekilde ifadeye çağrılmasının yasaya aykırı olduğunu savunmuştu.

  SEC ve Ripple arasında süren menkul kıymet davasında William Hinman olayı giderek hız kazandı. Her iki tarafın ısrarlarına rağmen sonucu mahkeme verecekti ve 15 Temmuz Perşembe günü kritik görüşme için belirlendi. SEC’in üçüncü taraflarla iletişimleri ve kurumun kripto para birimlerinin düzenlemesi hakkındaki politikası Ripple tarafından araştırılıyor. 

  XRP Fiyatı Üzerinde Etkili olabilir

  Eski SEC yetkilisi, kurumun politikası hakkındaki bilgileri ilk elden verebilecek bir kişi olması sebebiyle önem taşıyor. William Hinman etkisi SEC ve Ripple arasındaki davada dengeleri yeniden değiştirebilir. Davanın ardından çakılan XRP fiyatı bir miktar toparlanma eğilimi gösterse de şimdiden bu tarihe kilitlenmiş durumda. Tüm kripto para birimlerinin yükseldiği dönemde bile yeterince destek bulamayan XRP fiyatında kritik süreç başlıyor. 

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle