Kripto Para

Trump’ın eski danışmanı: Düşüşün nedeni kaldıraçlı işlemler

  ABD’nin eski başkanı Donald Trump’ın bir dönem danışmanlığını yapan Anthony Scaramucci, yeni açıklamalarıyla dikkat çekti. Bitcoin yatırımları ile bilinen ünlü milyarder, kripto para piyasasında boğa sezonunu değerlendirdi…

  Kripto para sektörünün önemli şirketlerinden SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kripto para piyasasında sert düzeltmeden sonra toparlanma işaretleri görülürken, Scaramucci Bitcoin (BTC) piyasasında boğa sezonunun bitmediğini söyledi.

  CNBC kanalına özel röportaj veren Donald Trump’ın eski danışmanı, BTC fiyat geçmişine odaklanılması gerektiğini belirtti. Uzun vadede çok sert düşüşlerin görülmediği geçmişte, uzun vadede Bitcoin boğa rallisinin hala tıkır tıkır ilerlediğini söyledi. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden olan Scaramucci’nin bu açıklamaları sektörde büyük ilgi gördü.

  “Piyasadaki Büyük Likidasyonun Sebebi Kaldıraçlı İşlemler”

  Kripto para piyasasının şu anda beklentilere göre hareket ettiğini kaydeden deneyimli analist, yatırım tercihlerine de değindi. Anthony Scaramucci’ye göre küçük yatırımcıların büyük bir kısmı, kripto para piyasasında aşırı kaldıraç kullanarak işlem yapmayı tercih ediyor. Scaramucci, hem BTC hem de altcoin pozisyonlarında çok büyük likidasyonların yaşandığını söylerken buna sebep olarak büyük kaldıraçlı işlemleri gösterdi.

  SkyBridge Capital’in kurucusu ayrıca mevcut verilerin Bitcoin fiyatında yüzde 30 oranında düşüş yaşadığında piyasanın 9 milyar dolar likidasyon yaşamasına dikkat çekti. Ünlü analist, bu likidasyonların büyük bir satış baskısı yarattığını söyleyerek piyasanın tek bir günde kaldıramayacağı kadar sert düşüşe neden olduğunu belirtti.

  “Bitcoin Uzun Vadede Devam Edecek”

  Bitcoin yatırımları ile ünlü Anthony Scaramucci’ye göre BTC fiyatında uzun vadede yükseliş devam edecek. Fiyatın 32 bin dolar seviyesine kadar gerilemesiyle dip alımı yaptığını ima eden ünlü analistin açıklamaları kripto para basınında geniş yankı buldu. 

  SkyBridge Capital’in Bitcoin fonlarından alım yaptığı iması, kripto para yatırımcılarında heyecana yol açtı. SkyBridge CEO’su, Tesla’nın artık BTC ödemesi kabul etmemesi konusuna da değindi. Ünlü analist bu durumu, Bitcoin piyasası için atlatılması gereken kötü bir haber olarak vurguladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle