ETH, Londra hard forku ile BTC’yi geçebilir mi?

  Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, Ethereum’un (ETH) Bitcoin’i (BTC) geçebileceğini iddia etti. Morehead’e göre ETH için yaklaşmakta olan Londra hard forku’nun ortasındaki yükseltme ile ETH, BTC’yi geride bırakabilir.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son dönemlerde oldukça zorlu virajlardan geçti. Mayıs ayında ciddi çöküşler yaşayan BTC, son günlerde tekrar 40 bin dolar etrafında mücadele vermeye başlayarak yükseliş sinyalleri gösterdi. Ancak BTC’den yaşanan çöküşün izlerinin silinip silinmeyeceği bilinmiyor. Öte yandan BTC ile birlikte neredeyse tüm kripto paralarda olduğu gibi Ethereum’da (ETH) da ciddi değer kayıpları görüldü. Ancak birçok uzman ve analist, ETH için Londra hard forku’nun toparlanmaları hızlandıracağını düşünüyor.

  BTC için en azından kısa vadede belirleyici pozitif bir gelişme görünmüyor. Ancak büyük şirketlerden gelebilecek bir yatırım, büyük ekonomili ülkelerden gelebilecek olası bir pozitif açıklamanın BTC’ye olumlu etki edebileceği biliniyor. Ethereum Londra güncellemesinin ise piyasada ETH için kısa vadede toparlanma sağlayacak bir gelişme olacağı öngörüsü hakim. Buradan yola çıkanlardan biri olan Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, ETH’nin Londra hard forku’nda göreceği yükseltme ile Bitcoin’i geride bırakabileceğini düşünüyor.

  Morehead’e Göre ETH, BTC’den Daha Fazla Potansiyele Sahip

  2 Ağustos Pazartesi günü Reuters Küresel Piyasalar Forumu’nda açıklamalarda bulunan Morehead, konuşmasında ETH’nin BTC’den daha fazla potansiyele sahip olduğunu dile getirdi. Morehead, ayrıca en son Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559 yükseltmesinin, ETH’nin sabit bir varlık gibi yatırım yapmasına yardımcı olabileceğini ifade etti. ETH Londra güncellemesindeki 5 EIP’den biri olan EIP 1559, mevcut piyasada ETH için uzun süredir beklenen bir güncelleme.

  ETH Londra Güncellemesi ile Neler Olacak?

  ETH Londra güncellemesinden sonra, ETH ağı üzerindeki işlem ücretlerinin minimum düzeye indirilmesi bekleniyor. Böylece kullanıcıların da ETH ağında daha fazla işlem yapmaya başlayacağı düşünülüyor. Bu güncelleme ile madencilerin en yüksek tekliflere öncelik vermesini sağlayan çalışma prensibi geride bırakılmış olacak. EIP 1559, kullanıcıların her blok için en düşük teklifleri ödemeleri adına programlı olarak tasarlanacak. Bunun da ETH’yi deflansyonist bir varlık haline getireceği düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle